Kovan hırsızları kıskıvrak yakalandı

Gümüşhane’nin Köse ilçesinde çalınan 75 adet arı kovanı ve konteynır Jandarma ekiplerinin çalışmasıyla 3 gün sonra bulunarak sahibine teslim edilirken, hırsızlık şüphelisi 5 kişi de gözaltına alındı.

Kovan hırsızları kıskıvrak yakalandı

Alınan bilgiye göre Köse ilçesine bağlı Yuvacık köyünde ikamet eden M.T isimli şahsın arazide bulunan 75 arı kovanı ve kovanların yanındaki konteynır 3 Temmuz gecesi kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı.

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekibi ve Köse İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde 3 gün sonra çalınan kovanlar ve konteynır Bayburt ve Giresun illerinde bulunarak M.T’ye teslim edildi.

Olayın failleri olan F.K, M.A, E.G, T.Ç ve R.C isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Reşit GÜRMEN
Reşit GÜRMEN - 2 ay Önce

Nasıl bir ülke olduk Allah aşkına... İnsanımız ne hale gelmiş... Bu insanlar hangi ortamlarda yetişiyor. Bunların ana/babaları yok mu? Bu insan müsveddelerini hangi serada yetiştiriyorlar?
Arı Kovanı çalmakta neyin nesi! Benim memleketimde hala insanlar evlerinin kapısını kilitlemiyor, hala güven içerisinde yaşamaya devam ediyor... Bu soysuzların benim memleketimin insanı olmaları asla mümkün değil...
Yargı mensuplarına çağrım bu soysuzlara en üst sınırdan hatırı sayılır bir ceza verin ki bir daha böyle bir eyleme kalkışmasınlar... Sakın ola ceza-i indirim uygulamayın. Dışarıda kalmaları Oksijen israfı demek. Hem insanlara hem de ağzı ve dili olmayan hayvanlara zarar.

Ozan
Ozan - 2 ay Önce

Bu yıl bal bol ama pahalı. Çalmayı meslek edinen kişi kolay kolay huy değiştirmez. Kalbinde hırsızlık hayalleri onu yitip bitiriyor yani çalmadan yapamıyor. Yani hasta. Tedavi olması lazım. ÜLKEDE hırsızlık çok. Balık baştan kokar. Bir sürü yolsuzluklar var ama üstü örtülüyor.

SIRADAKİ HABER