Köy evinin bahçesinde keşif yapan vaşak kameraya takıldı

Gümüşhane’de köy evinin bahçesine kadar gelerek keşif yapan vaşak cep telefonuyla kayıt alındığını fark edince hemen bölgeden uzaklaştı.

Türkiye’de kedigiller familyasının en büyük kedi türü olan ve "Ormanların hayaleti" olarak adlandırılan Vaşak, Gümüşhane’de bu kez köy evinin bahçesinde kameralara takıldı.

Geçtiğimiz aylarda Kelkit ilçe merkezinde bir mobilya dükkanına giren ve o anların anbean kameraya kaydedildiği vaşak, bu kez de Merkeze bağlı Yeniyol köyünde göründü. 

Köyde din görevlisi olarak görev yapan İbrahim Nar’ın kaldığı evin bahçesine gelen vaşak, avlu kapısının oradan etrafı gözlemeye başladı. Vaşağı kapıdan dışarıya çıkarken fark eden Nar, ses yapmadan geri dönüp penceren o anları çekmeye başladı. Bir süre sonra pencerenin açılma sesini duyan vaşak hemen bölgeyi terk etti.

Ormanların iç kısımlarında ve dağlık bölgelerde yaşayan ve sadece et tüketen vaşağı ilk kez gördüğünü kaydeden Nar, pencereyi açmak isterken çıkan sesi duyarak hızla kaçan vaşağın kaçtığını ve bir daha gelmediğini söyledi.

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER