Kurban Bayramı mesajları

Gümüşhane'de Kurban Bayramı nedeniyle yayımlaman kutlama mesajları.

Kurban Bayramı mesajları

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Yaşadığımız bu topraklarda her zaman olduğu gibi bugün de en büyük gücümüz; birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimizdir. Biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktıkça Allah’ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir mesele yoktur. Milli ve manevi değerlerimizin idrakine varmamıza vesile olan müstesna günlerden olan Kurban Bayramı’na bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Koronavirüs salgınına karşı mücadelemiz sürmektedir. Türkiye’nin salgın krizini en az sıkıntıyla ve ilk atlatan ülkelerden biri olmasını sağlamak istiyoruz. Sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahiptir. Salgının yol açtığı sıkıntılar sebebiyle buruk bayramları geride bıraktık. Güzel gelişmelerin devamı için milletçe tedbirlere uymayı sürdürmemiz gerekiyor.  Kurban ibadetimizi ve bayram ziyaretlerimizi gerçekleştirirken temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet etmemiz hem kendi sağlığımız hem de yakınlarımızın sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir.   Mübarek Kurban Bayramı’nın ilimizin, ülkemizin ve tüm insanlığın bu sıkıntıdan kurtuluşuna vesile olmasını en kalbi duygularla temenni ediyorum.

Kurban Bayramı; paylaşmanın, birliğin, yoksula, kimsesize umut olmanın bayramıdır. Allah’a yakınlaşma, rızasını elde etme vesilesi, Rabbine kayıtsız şartsız teslimiyet sembolüdür. Kalplerimize huzur, İslam coğrafyasına ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi dileklerimle, değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, sağlık ve esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”


MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Bayramlarımız geleneksel değerlerimizin yaşatıldığı, millet olma irademizi diri tutan, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, rahmet ve bereket dolu müstesna günlerdir. Bünyesinde yüksek manevi değerleri ve hikmetleri barındıran mübarek Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşıyoruz.

Kurban, Rabb'imize yaklaşma; iyiye, güzele ve hakikate ulaşma arayışıdır. Sevgi, vefa, sadakat ve fedakârlık simgesidir. Bayramlar ise ailemiz, akrabalarımız,din kardeşlerimiz ve bütün insanlarla bağlarımızın güçlendiği; birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın hayata egemen olduğu müstesna zaman dilimleridir. 

Üzerinde yaşadığımız bu güzel vatan toprağının inancında ve kültüründe var olan; dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü ve kardeşlik duyguları bayramlarda daha büyük bir önem taşımaktadır. Millet olarak dini ve milli duyguların yoğun olarak yaşandığı bu değerli günlerde sahip olduğumuz güzellikleri paylaşırken, kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakmalıyız. Bayramın sevincini yaşarken; salgın hastalık nedeniyle aldığımız tedbirleri unutmamalı: Temizlik, Maske ve Mesafe prensibimizi Bayramda da özenle uygulamalıyız.

Her zaman olduğu gibi bu bayramda da milletimizin huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan güvenlik güçlerimize ve kamu görevlilerimize görevlerinde kolaylıklar diliyoruz. Bu mübarek günde Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, Gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta değerli hemşehrilerimiz olmak üzere milletimizin ve bütün İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ruhunun bütün dünyaya hâkim olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. 

Başkan Çimen, bayramların, toplum olarak karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, birlik ve beraberliğimizin daha da pekiştiği özel günler olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti: “Birlik, beraberlik ve toplumsal yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, duygu ve sevinçlerin paylaşıldığı Kurban Bayramı'na bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Millet olarak dini ve milli duyguların yoğun olarak yaşandığı bu değerli günlerde, sahip olduğumuz güzellikleri paylaşırken, toplumumuzda yardım ve desteğe muhtaç vatandaşlarımızın hatırlanması, kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak kardeşçe kucaklaşmayı ihmal etmemeliyiz.  Umutların yeşerdiği, iyiliklerin filizlendiği, dayanışmanın ve yardımlaşmanın arttığı bayram günlerini dayanışma ruhumuzu, kardeşlik hukukumuzu pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bu düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı'nın bütün gönüllerde, tüm hanelerde en iyi biçimde yaşanması temennisiyle, bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize Allah'tan sağlık ve esenlikler diliyorum.”

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Bizi birbirimize bağlayan, aramızdaki sevginin ve saygının daha da artmasına vesile olan özel günlerden birisi de Kurban Bayramı’dır. İslam alemi için bir ibadet olduğu kadar insanları iyiliğe, fedakârlığa ve dayanışmaya çağıran Kurban Bayramı, tüm insanlık için de önemli bir mesajdır. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde kutladığımız ve güzel duygular içerisinde eriştiğimiz bu bayramda küskünlerin barışıp, kırgınlıkların son bulması, bizlerin en büyük arzusudur. Çünkü Kurban Bayramı bizlere Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatır. Bayramlar; bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşması, diğer yandan birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesi anlamına gelmektedir. Toplumumuzda büyük bir öneme sahip olan birlik ve beraber duygusunu ön plana çıkaran bayramlarımız bizlerin en müstesna günleridir. Rabbimizden bize verilen bu mesajı doğru okumalı ve buna göre hareket etmeliyiz. Ancak bu şekilde gerçek anlamda imanın ve Kurban Bayramı’nın tadına varabiliriz.

Bu düşüncelerle birlikte özünde samimiyet, sevgi, huzur, adanmışlık olan, yardımlaşma ve dayanışmanın en çok hissedildiği bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi çoğaltması temennisiyle Gümüşhane Üniversitesi ailesi adına Gümüşhanemiz başta olmak üzere, üniversite personelimiz ve öğrencilerimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, tüm İslam alemine sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim. Bayramınız mübarek olsun.”

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Başkanı İsmail Akçay, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Kurban Bayramının ülkemize, Yüce Türk milletine ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını dileyen GTSO Başkanı İsmail Akçay mesajında ; ‘’Allah'a yaklaşmanın ve teslimiyetin, hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve birliktelik duygularının en yoğun yaşandığı günlerimizden biri olan Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, Bayramımızın; Ülkemize, Yüce Türk milletine ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını dileyerek selam ve saygılarımı sunuyorum. ’ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

‘’Milletçe dinimizde önemli yeri olan, müstesna zaman dilimlerinden bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın ve bayramı hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Dini bayramlarımız; milli birlik ve kardeşliğin, iyilik ve güzelliklerin, yardımlaşma ve dayanışma duygularının her zamankinden daha fazla hissedildiği ve yoğunlaştığı önemli günlerdir.

Bu kutlu günler vesilesiyle aziz şehitlerimiz ve onların bizlere birer emaneti olan aile fertlerini ve yakınlarını bir kez daha minnetle ve şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık ve komşuluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle hemhal olmak ve kucaklaşmak bizi daha da güçlü kılacaktır.

Unutmayalım ki bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Onun için; bugünlerde ülkemizin ve milletimizin geçtiği bu zor süreçte yaşanan sıkıntılar, güçlükler ve zorlukların üstesinden gelmeyi bilen bir millet olarak birbirimize daha çok candan ve gönülden sarılalım. Kardeşliğimize halel getirmek isteyen, ayrılık ve nifak tohumları ekmeye çalışan şer odaklara fırsat vermeyelim.

Bayram süresince sergilenen bu güzel hasletlerin sadece bayram günleri ile sınırlı kalmaması, tüm toplumumuzu kuşatması ortak dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm aziz Gümüşhaneli hemşerilerimin Kurban Bayramı'nı gönülden kutlar; bayramın ülkemize, İslâm  âlemine ve tüm insanlığa sevgi, hoşgörü, kardeşlik, huzur, güven, birlik ve beraberlik getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER