LGS öncesi Türkiye geneli son deneme sınavı tamamlandı

Gümüşhane’de 5 Haziran’da yapılacak olan liselere geçiş sınavı (LGS) öncesinde Merkez ve ilçelerde 5.6.7. ve 8. Sınıflara yönelik yapılan son Türkiye Geneli Kazanım Ölçme ve Değerlendirme sınavı sorunsuz tamamlandı.

LGS öncesi Türkiye geneli son deneme sınavı tamamlandı

İl genelinde yapılan deneme sınavına bin 301 5.sınıf öğrencisi, bin 301 6.sınıf öğrencisi, bin 276 7.sınıf öğrencisi ve bin 327 8. Sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 5 bin 205 öğrenci katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, sınav günü 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ve Gazipaşa Ortaokulunu ziyaret etti.

Ziyarette yapılan sınav hakkında kısa bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, "Liselere Geçiş Sınavına (LGS) 5 Haziran Pazar günü yapılacak. Az bir süre kala öğrencilerin hazırlıklarının daha da arttığı bu dönemde İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, Millî Eğitim Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli yapılan 5. 6. 7. ve 8. Sınıflara yönelik Kazanım Değerlendirme Uygulama Sınavını tamamladık" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER