Millet Bahçesi ihalesi 26 Ağustos'ta

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Gümüşhane kent merkezinde yapılacak olan Millet Bahçesi ve sosyal donatılar ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi 26 Ağustos'ta ihale edilecek.

Millet Bahçesi ihalesi 26 Ağustos'ta

Hem TOKİ'nin sayfasında hem de EKAP'ta yayımlanan ilana göre ihale 26 Ağustos Cuma günü 14.30'da e-ihale olarak yapılacak.

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde yer teslimi yapılarak işle başlanacak ihalenin süresi yer tesliminden itibaren 400 takvim günü olarak belirlendi.

"Karaer Mahallesi Millet Bahçesi ile Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" şeklinde açıklanan ihalede konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak plan 5.559,01 m² İnşaat Alanına Sahip Sosyal Donatılar ve 15.330,50 m² Alanda Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon Alanları Yapımı İşi gerçekleştirilecek.

İhalenin teknik dosyasına göre içerisinde bolca yeşil alan ve ağaç, yürüyüş yolları, meydan, kapalı otopark, su deposu ve millet kıraathanesi bulunan işte Halk Eğitimi Merkezinin olduğu kısım ihale dışı alan olarak belirlendi.

Projede içerisinde elektrikli araçların şarj edilebileceği 6 üniteli, 113 araç kapasiteli, 4 bin metrekarelik kapalı otopark ile kütüphanesi, mutfağı, kafesiyle 361 metrekarelik Millet Kıraathanesi bulunuyor.

Eski Adliye binası ve Hükümet Konağının bulunduğu alanın Millet Kıraathanesi olarak planlandığı proje tamamlandığında kent merkezinin çehresi değişecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2022, 16:30

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ufuk alkan
Ufuk alkan - 7 ay Önce

PaZar yeri projesi gibi olmaz inşAllah

Haci ismail Sahin
Haci ismail Sahin - 7 ay Önce

Merak ettim valilik binasi nereye yapiliyor...verilen bilgilerde hukumet konagindan bahsedilmiyor....

sahit bağ
sahit bağ - 7 ay Önce

millet bahçesi gümüşhane girişindeki tunelin üzerine yapılacaktı ne oldu da merkeze gitti?

Necmi Yılmaz
Necmi Yılmaz - 6 ay Önce

Proje arazi bilgilerini nereden öğrenebiliriz. Fotoğraf pek açıklayıcı olmamış. Teşekkürler

SIRADAKİ HABER