Millet Bahçesi ihalesine yine giren olmadı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Gümüşhane kent merkezinde yapılacak olan Millet Bahçesi ve sosyal donatılar ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihalesine katılan olmayınca ihale ikinci kez iptal edildi.

Millet Bahçesi ihalesine yine giren olmadı

Mevcut Hükümet Konağı’nın yıkılarak millet bahçesi ve yeşil alan yapılacak şekilde projelendirilen Millet Bahçesi’nin ilk ihalesi 26 Ağustos’ta yapılmış ve ihaleye giren olmamıştı.

Kurum tarafından yeniden hazırlanan dosyanın ardından dün gerçekleştirilen ihaleye katılımcı olmayınca ihale ikinci kez iptal edildi.

Eski Devlet Hastanesinin onarılarak Hükümet Konağı olmasıyla ilgili ihale de gerçekleşirken bundan sonraki sürecin nasıl devam edeceği, TOKİ’nin yeniden ihaleye çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.

"Karaer Mahallesi Millet Bahçesi ile Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" şeklinde açıklanan ihalede konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak plan 5.559,01 m² İnşaat Alanına Sahip Sosyal Donatılar ve 15.330,50 m² Alanda Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon Alanları Yapımı İşi gerçekleştirilecekti. İhalenin teknik dosyasına göre içerisinde bolca yeşil alan ve ağaç, yürüyüş yolları, meydan, kapalı otopark, su deposu ve millet kıraathanesi bulunan işte Halk Eğitimi Merkezinin olduğu kısım ihale dışı alan olarak belirlenmişti. Projede içerisinde elektrikli araçların şarj edilebileceği 6 üniteli, 113 araç kapasiteli, 4 bin metrekarelik kapalı otopark ile kütüphanesi, mutfağı, kafesiyle 361 metrekarelik Millet Kıraathanesi bulunuyordu. Eski Adliye binası ve Hükümet Konağının bulunduğu alanın Millet Kıraathanesi olarak planlandığı proje tamamlandığında kent merkezinin çehresinin değişmesi planlanıyordu.

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan taş
Turan taş - 1 hafta Önce

Vah memleketim vah...sahipsizlikte zirveyi zorluyor...o zaman kapatın işiklarida kimse gormesin...

.
. - 1 hafta Önce

Bu ekonomik belirsizlikte zor valla, bi ürünün fiyatının yarın ne olacağı belli değil.

SIRADAKİ HABER