Mini Tini açıldı

Gümüşhane'de genç girişimciliğin yeni adımlarından biri olan Mini Tini’nin açılışı gerçekleşti.

Mini Tini açıldı
HABERİN GALERİSİ
Mini Tini açıldı

Mini Tini açıldı

Çarşı Gümüşhane'de genç kadın girişimci örneklerine Aytuğ Sümeyye Yılmaz tarafından bir yenisinin eklendiği Mini Tini bebek ve çocuk giyim mağazasının açılışı gerçekleşti. 

0-10 yaş bebek ve çocuk giyimi üzerine Çarşı Gümüşhane İş Merkezinin 2. katında hizmet vermeye başlayan mağaza kentte yaşayan ziyaretçilerini bekliyor.

“Genç kızlarımızın ve hanımefendilerin ticaret hayatına atılmalarını çok önemsiyoruz”

Açılış konuşmasını yaparak kadın girişimcilerin kentteki sayısının artmasını temenni eden Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (GTSO) İsmail Akçay, “Gençlerin özellikle de genç kızlarımızın ve hanımefendilerin ticaret hayatına atılmalarını biz çok önemsiyoruz. Çünkü, dünyada kadının iş gücüne katılımı yüksek ama ülkemizde kadınlarımızın işgücüne katılım oranları çok düşük. Biz bu düşük oranı ilimizde kadınlarımızın daha çok iş yeri açarak iş ve çalışma hayatına katılarak bu değeri artırmalarını gönülden talep ediyoruz. Sümeyye kızımıza göstermiş olduğu cesaretten ötürü onu ayrıca tebrik ediyorum. Sümeyye kızımız üzerine düşeni yaptı ve meydana çıktı. İş ve ticaret dünyasında “ben de varım” demek çok kolay bir iş değildir cesaret ister. Sümeyye kızımız o cesareti göstererek iş yerini açtı ancak devam etmesi müşteriye yani bizlere bağlı. Zaman zaman aynı yerlerden değil de muhtelif yerlerden alışverişlerimizi yaparsak daha çok sosyal hayatın içinde oluruz ve insanlara eşit değerler katarız” diye konuştu.

Gümüşhane’de esnaf olmanın destek görmeye layık olduğunu ifade eden Gümüşhane Belediye Başkan Yardımcısı Kubilay Bozalan, “Sümeyye kızımızı cesaretinden dolayı gerçekten tebrik ediyorum. İş yeri sahiplerine girişimlerin de destek olmalarını, bu tür yerleri burada açmalarını sağlamalarını arzu ediyorum. Yeni girişimci arkadaşlarımıza destek olmak ve elimizden geleni yapmak da bizlerin birer sorumluluğu. Ben Sümeyye hanıma cesaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisine bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Açılışa MHP İl Başkanı Mete Kaya, İYİ Parti İl Başkanı Ali Ateş, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Umut Tokel, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar da katıldı.

Haber: Zeynep KAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER