Öğrencilerimiz TEKNOFEST finalinde

Gümüşhaneli öğrenciler 29-31 Temmuz tarihlerinde Ordu’da yapılan TEKNOFEST yarışmalarında Akıllı Ulaşım kategorisinde “Köşelerde Gör Beni” projesiyle finale yükseldi. 

Öğrencilerimiz TEKNOFEST finalinde

Kale İmam Hatip Ortaokul öğrencileri Serkan Can Aktaş, Ali Koyun ve danışman öğretmen Kemal Bilir’den oluşan “Güç Kaynakları” takımı sunumunu gerçekleştirdi. Temsilcilerimiz “Köşelerde Gör Beni” isimli projeleriyle kör noktalarda kullanılan tümsek aynalara alternatif olarak tasarladıkları sensörlerle bu noktalardaki kazaların önüne geçmeyi amaçlıyor.

İlkokul/ortaokul düzeyinde akıllı ulaşım kategorisinde 8 bin 287 proje arasından 123 proje arasına girerek finale kalmayı başaran öğrencilerimiz Ordu ilindeki finallere katılarak Gümüşhane’yi temsil etti.

Sonuçların 30 Ağustos- 4 Eylül tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST’de açıklanacağı etkinlikle ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “Takımımızı tebrik ediyorum. Bizim için gurur verici bir durum. TEKNOFEST'te finalde temennim inşallah derece alıp TEKNOFEST'te Gümüşhane’mizin yine adını duyurmaktır. Buradan yarışma da yer alan öğrencilerimize ve öğretmenimize teşekkür ediyor, takımımıza başarılar diliyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER