Öğretmenler yemekte buluştu

Gümüşhane’de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Valilik ve Belediye Başkanlığı tarafından kentte görev yapan ve emekli öğretmenlere yönelik yemek programı düzenlendi.

Öğretmenler yemekte buluştu

Akşam saatlerinde Sema Doğan Yaşam Alanında düzenlenen yemekte Belediye Başkanı Ercan Çimen programa katılan tüm öğretmenleri masalarında ziyaret ederek gül dağıttı.

Gencinden yaşlısına, emeklisinden çalışanına, yöneticisinden görevlisine eğitim camiasının tüm mensuplarının bir araya geldiği etkinliğe eğitimci eşi Sibel Taşbilek’le katılan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, burada yaptığı konuşmada “Ülkemizin aydınlanma davasına hizmet eden bütün öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyorum. Bu dava uğruna şehit olan başta ilimizin evladı Necmettin Yılmaz öğretmenimizin şahsında bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Dünyanın her yerinde öğretmenler çok kutsal ama bizim kültürümüzde anneyle, babayla yarışır şekilde bir öğretmen sevgisi, saygısı var. Her meslek çok önemli ve çok kutsal ama en öne çıkarılacak meslek varsa o da öğretmenliktir. Hepimizin mayasında, hamurunda sizlerin eli, emeği var. O mübarek ellerinizden bizler de saygıyla öpüyoruz. Toplumumuzu yetiştiren, bizlere insan sevgisini, insan olmanın onurunu, devletimize, milletimize, vatanımıza bağlılığı öğreten siz öğretmenlerimizin gününüzü kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen de konuşmasında bizleri aydınlatan, bizleri yetiştiren siz değerli öğretmenlerimin elinden öpüyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Ben de bir öğretmen sülalenin evladıyım. Çok kutsal bir görev yapıyorsunuz. Bizleri yetiştirip bugünlere sizler getirdiniz. Bu vatan için başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hemşehrimiz Necmettin Yılmaz, Aybüke öğretmenimiz ve birkaç gün önceki saldırıda şehit olan Ayşe öğretmenimize ve bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Her zaman başımızın tacı tüm öğretmenlerimizin emrindeyiz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın konuşmasının ardından program sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asiltürk TELLİ
Asiltürk TELLİ - 3 gün Önce

Babam Emekli öğretmen Kenan TELLİ ve diğer öğretmenlerimizin gününü kutlar ellerinden öperim.Ahirete intikal edenlerde Allahım rahmet eylesin.AMİN

SIRADAKİ HABER