Pekmez kazanı Yunus Emre bebek için kaynadı

Gümüşhane’de ürettiği yerli ve organik ürünleri satarak geçimini sağlayan Namık Kutay, bir gün akşama kadar ateşin karşısında üretebildiği 7 kilo pekmezin gelirinin tamamını SMA Tip 1 hastası 6 aylık Yunus Emre Kaçan’ın tedavisi için bağışladı.

Pekmez kazanı Yunus Emre bebek için kaynadı

Gümüşhane’de SMA Tip 1 hastası 6 aylık Yunus Emre Kaçan’a yardım için toplumun her kesiminden farkındalık içeren faaliyetler yapılmaya devam ediyor.

Ölümcül kas hastalığı olarak da bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 6 aylık Yunus Emre Kaçan’a destek olmak için geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Caddesi üzerinde stant kuran 4 çocuğun 3 günde 10 bin TL toplamasının ardından bu kez de merkeze bağlı Pirahmet köyünden farklı bir yardım haberi geldi.

Köyünde ürettiği organik ve yerli ürünleri satarak geçimini sağlayan Namık Kutay, Yunus Emre bebeğin sürecine katkıda bulunmak için bir gün boyunca ateşin karşısında binbir güçlükle yaptığı 7 kilo pekmezin gelirini Yunus Emre’nin kampanyasına bağışladı.

Yunus Emre için yapılan bağış kampanyalarını sosyal medya hesaplarında paylaşan ve herkesin birşeyler yapmaya çalıştığını gören Kutay, kendisinin de nasıl katkı sağlayabileceğini düşünürken bir gün boyunca yapabildiği 7 kilogram pekmezi kim alırsa alsın parasını Yunus Emre bebeğe bağışlamaya karar verdi.

Duyurusunun ardından kısa süre içerisinde Ankara’dan ismini vermek istemeyen Pirahmet köylü bir alıcı 7 kilogram pekmez karşılığı olarak 600 TL gönderdi. 

Yaşadığı süreci ve sevincini paylaşan Kutay, “Herkes Yunus Emre bebek için çırpınırken ben de birşeyler yapmak istedim ve son günlerdeki meşgalem olan dut pekmezinin gelirini kampanyaya bağışlamak aklıma geldi. Bir gün boyunca sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar en fazla üretebildiğim miktar olan 7 kilogram dut pekmezinin gelirini bağışlayacağımı duyurdum ve hemen alıcı buldu. Ben bir günlük akşama kadar ateşin karşısında yaptığım 7 kilo pekmezin gelirini Yunus Emre bebek için bağışta bulunuyorsam zenginler daha çok hibe yapmalı” dedi.

Yunus Emre bebek için hem yurt içinde hem de yurt dışında başlatılan kampanya için yurtiçinden TL hesabı için Ziraat Bankası Gümüşhane şubesinde açılan TR60 0001 0090 1022 4526 2050 01, Dolar bağışı için TR76 0001 0090 1022 4526 2050 04 ve EURO bağışı için TR33 0001 0090 1022 4526 2050 02 ibanlarına, yurtdışından bağış yapmak isteyenler için Alıcı : SMA KIDS  NL56BUNQ2070504409 ve SWIFT / BIC CODU BUNQNL2A numaralı hesaplara bağışta bulunabilirsiniz.

Bu hastalığın tedavisi yalnızca ABD ve Dubai’de “Zolgensma” adı verilen gen terapisiyle yapılabiliyor. Yunus Emre bebek için Dubai’de süreç başlatıldı fakat bu ilacın fiyatı oldukça yüksek bir tutarda. Yaklaşık 2 milyon dolarlık ilaç masrafı için bağışlanacak her kuruş yaşam mücadelesi veren bebeğimize nefes olacak. Hep birlikte yavrumuzu anne babasının kucağına bağışlayalım, ikinci kez evlat acısı yaşamalarına izin vermeyelim. Zaman, en büyük düşmanımız. 

Ülke genelinde resmi kayıtlara göre yaşayan 500 bin Gümüşhaneliden 250 bini 150 TL bağışlasa 6 aylık Yunus Emre kurtulacak.

Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları YUNUS yazıp 6729’a göndererek 20 TL bağışta bulunabiliyor.

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER