Pir ve Salantur veda etti

Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir ve Başkan Vekili Ömer Salantur, mevzuat gereği görev sürelerini doldurdu.

Pir ve Salantur veda etti

Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir ve Başkan Vekili Ömer Salantur, mevzuat gereği görev sürelerini doldurdu.

Gümüşhane Kent Konseyi yöneticileri olarak yeni dönemde kent konseyinde görev almayacakların kaydeden Pir ve Salantur, yayımladığı mesaj ile veda etti.

Mevzuat gereği 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile görev sürelerinin olduğunu kaydeden Pir ve Salantur, “Gümüşhane Kent Konseyi’nin yeni dönem oluşum çalışmaları da tarafımızdan tamamlanmış, gerekli oluşum evrakları Gümüşhane Belediye Başkanlığı’na intikal ettirildiğinden bugün itibariyle görevimiz sona ermiş bulunmaktadır. Yeni dönemin birinci seçimli genel kurulu toplantı prosedürü bundan sonraki aşamada Gümüşhane Belediye Başkanlığı inisiyatifinde olacaktır. 2010 yılında başladığımız Gümüşhane Kent Konseyi Yöneticiliğini 9 yıllık bir çalışma döneminden sonra bugün itibariyle sonlandırmış bulunmaktayız” dedi.

Görev yaptıkları 9 yıllık süre içinde Gümüşhane Kent Konseyi’ni Türkiye’nin en kurumsal ve en başarılı kent konseylerinden biri yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Pir ve Salantur, “Bu önemli noktaya gelmemizde özellikle Değerli Gümüşhane basınımızın çok yüksek desteğini aldık. Bu vesile ile öncelikle siz değerli basın mensuplarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, STKlarımıza, başta sayın Valimiz Kamuran Taşbilek olmak üzere görev yaptığımız süre içinde çalışmaktan büyük zevk duyduğumuz sayın valilerimize, Büyük bir zevkle çalıştığımız Sayın Belediye Başkanımız Ercan Çimen başta olmak üzere görev yaptığımız belediye başkanlarımıza, Sayın Rektör Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek başta olmak üzere görev yaptığımız süre içindeki Sayın Rektörlerimize, Üniversite camiamızın çok değerli mensuplarına, Kent Konseyimizin çok değerli genel kurul üyelerine, yürütme kurulu üyelerine ve başta Sayın Aysel Akçay olmak üzere Kadın meclisinin çok değerli üyelerine ve her zaman bize destek olan Gümüşhaneli vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ediyor ve saygı ile arz-ı veda ediyoruz” diye konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406