Regaib Kandili Mesajları

Gümüşhane'de 26 Ocak gecesi idrak edilecek olan 3 ayların ve Ramazan ayının müjdecisi Regaib Kandili nedeniyle yayımlanan mesajlar.

Regaib Kandili Mesajları

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği, aziz milletimizin “Üç Aylar” diyerek özel bir önem verdiği takvime ve kutlu gecelerden birisi olan Regaip gecesine bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kalplerimizin manevi doyuma ulaştığı, Allah’ın rahmetinin üzerimize manevi bir sağanak gibi yağdığı bu mübarek ayların feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bu anlamda değerlendirmemiz gereken önemli gecelerden birisi de idrak edeceğimiz, af ve merhametin müjdecisi, Regaip gecesidir.

Bu gecenin birlik ve beraberliğimize vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm Gümüşhaneli kardeşlerimin Regaib Kandilini tebrik ediyorum.”
 

MİLLETVEKİLLERİ HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

“Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan bir Regaib Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu müstesna zaman dilimleri: Rabbimizin sonsuz af ve mağfiretine sığınmak, geçmişin muhasebesini yapmak, geleceğe yön vermek, gönüllerimizi ferahlatmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bulunmaz fırsatlardır. Bu önemli geceleri; kalplerimizi iman, ilim, hakikat ile aydınlatabildiğimiz ve iyiye, doğruya, güzele yönelebildiğimiz ölçüde hakkıyla eda etmiş oluruz.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve bütün İslam Âleminin Regaib Kandilini tebrik ediyor; bu gecenin birlik ve beraberliğimize, insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.” 

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili'nin tüm İslam âlemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesini dileyen Başkan Çimen, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaip Kandili'nin insanları birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, insanoğlunun gönül dünyasının da aydınlanmasına vesile olan mübarek bir gecedir. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna geceyi bir kez daha eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız. Bu vesileyle bütün İslam âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni kutluyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
 

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

“Mübarek üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaib Kandili’ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Regaib, Miraç, Berat Kandilleri’nin ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin içinde yer aldığı üç aylar İslam Âlemi için çok değerli olan rahmeti, mağfireti ve bereketi bol olan günler ve gecelerdir.

Bu müstesna günler, Yüce Allah'tan af ve mağfiret dilemek için önemli bir fırsat olmasının yanı sıra; nefsimizi esir alan kötü duygulardan arınmamıza sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın gelişmesine ve pekişmesine vesile olmaktadır. Mübarek üç aylar boyunca ve üç ayların içinde yer alan maneviyatı yüksek mübarek günleri iyi değerlendirmeli, bu günleri fırsat bilerek kin ve nefretten uzaklaşıp, birlik ve beraberliğimizi, sabır ve hoşgörümüzü, insani ve ahlaki değerlerimizi güçlendirmek için gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz Gümüşhaneli hemşehrilerimin ve bütün İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi huzura kavuşturan, rahmet,mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini, barış ve huzura bırakmasını, rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olmasını ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyorum.”

MHP İL BAŞKANI METE KAYA

"Regaib kelimesi bolluk, bereket, fɑzilet ɑnlɑmınɑ gelir. Bu gece Allɑh’ın lütuflɑrının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ɑylɑrın ilk Kɑndil gecesidir. Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun. Bu Vesileyle "Tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle. Türk Ve İslam Aleminin Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandilini kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2023, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergin Karaçengel
Ergin Karaçengel - 2 hafta Önce

muhalefet başkanları uyuyor mu, yoksa gazete............?

SIRADAKİ HABER