Şeker kabri başında anıldı

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Gümüşhane Kurucu İl Başkanı merhum Harun Şeker, vefatının 1. Yılında kabri başında düzenlenen anma programında Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla anıldı. 

Şeker kabri başında anıldı

Geçtiğimiz yıl geçirdiği kalp krizi sebebiyle vefat eden Memur-Sen İl Temsilcisi Harun Şeker’in kent merkezindeki Emirler Mezarlığında bulunan kabri başında düzenlenen anma programına Gümüşhane Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demir, Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Faruk Zihni, Bem-Bir-Sen ve Memur-Sen teşkilat mensupları ve Bem-Bir-Sen Rize, Trabzon şube ve il başkanlarının yanı sıra mesai arkadaşları ve sevenleri katıldı. 

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Faruk Zihni yaptığı açıklamada, “Dava adamı olduğuna şahitlik ettiğimiz Bem-Bir-Sen İl Başkanımız ve Memur-Sen Gümüşhane İl Temsilcimiz Harun Şeker ağabeyimizi vefatının 1. sene-i devriyesinde rahmet ve özlemle yad ediyorum. Mekanı cennet makamı âli olsun” ifadelerini kullandı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar sonrasında söz alan Bem-Bir-Sen Gümüşhane İl Başkanı Derviş Demir ise “Rabbim hepimize imanla, Kur’an ile gitmeyi nasip etsin. Harun başkanımız ile yol yürümekten her zaman onur ve gurur duydum. O, kişiliği ve karakteriyle bizlere her zaman örnek olmuştur bizim kıymetlimizdi. Karakteri ve şahsiyeti haysiyetli duruşu ile bütün herkesin şehadet ettiği bir şahsiyetti. Biz sendikadan ileri büyük bir aileyiz Rahmetli kardeşimiz, başkanımız, ağabeyimiz 61 yaşında ve hep birlikteyiz. Ruhuna hatimler yapılıp kabri başında duasını yaparak ruhuna hediye eyledik” dedi.

Başkan Demir, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’e merhum Harun Şeker’in adını yaşatma anlamında Karşıyaka mahallesinde kendi evinin yakınında bulunan alanda yakında açılacak olan Çocuk Parkı için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2023, 09:15

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zübeyir Yılmaz
Zübeyir Yılmaz - 10 ay Önce

Nerede yatigini hangi köyde olduğunu bilsem bende giderdim Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER