ŞİDEF, ‘Şiran Sempozyumu’ için startı verdi

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF), düzenleyecekleri ‘Şiran Sempozyumu’ öncesinde kahvaltı programında bir araya geldi.

ŞİDEF, ‘Şiran Sempozyumu’ için startı verdi

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF), düzenleyecekleri ‘Şiran Sempozyumu’ öncesinde kahvaltı programında bir araya geldi.

Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve Şiranlıların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltı programında ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, kendilerine ev sahipliği yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

Yaptığı konuşmada 2016 Aralık ayında bir whatsapp grubu oluşumu ile başlayan birlikteliğin 23 Mayıs 2018’de resmiyete kavuşarak ŞİDEF’in kurulumuyla devam ettiğini kaydeden Genel Başkan Kaya, “İçimizdeki enerji ve güzel birliktelikle kısa sürede güzel faaliyetler yaptık. Belediye başkanlarımızı, İBB Genel sekreter yardımcımızı ziyaret ettik. ŞİDEF’in kurumsal kimliği adına web ve sosyal sayfalarımızı yaptık. Gümüşhane KYK müdürlüğüne malzeme ve lojistik desteğinde bulunduk. 2 Eylül Dünya Gümüşhaneliler Günü için karar aldık. Gümüşhaneli tüm hemşerilerimizin desteği ile twitter da ülke gündemine oturduk. İlk 6 aylık zaman süresince ŞİDEF’i tanıtma gayreti içinde olacağımızı söyledik ve buna devam ediyoruz. Biz ortaya farklı bir STK anlayışı koymak için yola çıktığımızı belirtmiştik. Tüm komisyonları çalışan özellikle AR-GE’mizi çalıştırarak ilimiz ve ilçemize projeler yazmak istiyoruz. İlk olarak ilçemiz Şiran’ın tanıtımı için Tarım, Hayvancılık, Tarih, Tersine Göç, Turizm, Ekonomi, Ala Kilim, Enerji, Spor gibi konularını detaylı akademik biçimde ele alacağımız “Şiran Sempozyumunu” yapmak için düğmeye bastık ve bu kahvaltı ile başlangıcı yapmış olduk. İnşallah Şiran’ımız için en iyisini yapmak için gayret edeceğiz. Bunun için tüm hemşerilerimizin desteğine ihtiyacımız var. İnşallah hep beraber olursak üstesinden gelemeyeceğimiz bir iş yoktur. Şiran’ın aslan yürekli insanlarına selam olsun. Tekrardan katılımınız için hepinize teşekkür ederim. Burada size yapmış olduğum sempozyuma hazırlık sunusunu hazırlayan Başkan danışmanları Bayram Küçük ve Necmettin Mutlu'ya teşekkür ederim” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise doğduğu topraklara hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını anlatan bir konuşma yaptı.

Konuşmasında siyasetin bu kapının dışında bırakılması gerekliliğine vurgu yapan Başkan Genç, kardeş belediye Şiran’ın Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak'ı kürsüye davet etti. Şiran’ın dünü bugünü ve yaptıkları ve yapacakları ile yarınlarını anlatan Başkan Altıparmak’ın Şiran sevdalısı Şükrü Genç gibi konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

Daha sonra yine Şiran’ın kıymetli eğitimcisi Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş, ŞEKAV Başkanı Ali Beyaz, GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın, Şiran İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Kundak, Şiran İlçe Spor Müdürü Tarık Şahin, GÜMÜP eski başkanı Yüksel Hamzaoğlu, ŞİDEF Genel Başkan Vekili Necla Gündoğan, Makine Yüksek Mühendisi Hamit Arslan, ŞEKAV Yöneticisi Ali Bal, Yedibölük Köyü Derneği yöneticisi Hasan Gedik birer konuşma yaptı.

Organizasyona tam kadro ŞİDEF Yönetim Kurulu üyeleri, Sarıyer Belediye Meclisi Başkan Vekili Nizamettin Günel, Bağcılar Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Timur Şahin, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Kara, İBB Trafik eski Müdürü Hamit Polat, Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Kurucularından ve Çavlan Köyü Dernek Başkanı Hıdır Daştan ve Başkan yardımcısı Kasım Yıldız ve yöresel sanatçı Cemal Kaya’da katıldılar. ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya’nın tüm ŞİDEF Yöneticisi yol arkadaşlarına teşekkürü ve hatıra fotoğrafı ile organizasyon son buldu.
 

Haber Kaynağı: Şiran Gündem Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

banner527

Gümüşhane Pestil Köme