Şiran’da gençlere girişimcilikte başarının anahtarı anlatıldı

Gümüşhane Üniversitesi Yabancı Öğrenci Birliği ve Şiran Sağlıklı Yaşam Kulüpleri işbirliğinde Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda “Girişimcilikte Başarının Anahtarı” konulu söyleşi düzenlendi.

Şiran’da gençlere girişimcilikte başarının anahtarı anlatıldı

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Çalışır’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, Şiran Belediyesi Çok Amaçlı Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlik öncesinde Şiran Dursun Keleş SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Demirağ tarafından Şiran’da eğitim süreçleri ile ilgili bilgiler sunuldu. Program öncesinde İletişim Fakültesi 1. sınıf öğrencilerinin hazırladıkları “Çalışır kimdir?” konulu video Şiran’daki katılımcılara izletildi. 

Öğrencilerin gözünde “Manevi anne” olarak nitelendirilen Prof. Dr. Çalışır, video gösterimi sonrasında sahneye çıkarak, iş hayatında nasıl başarılı olunacağına dair kendi hayat hikâyesinden kesitler sunarak katılım sağlayan öğrencilerle değerli bilgiler paylaştı.

Hobbes’ın “İnsan, insanın kurdudur” sözünden hareketle iş hayatında ayakta kalmanın zorluklarına değinen Prof. Dr. Gülsüm Çalışır, azim, kararlık, özverili çalışma, samimiyet ve dürüstlüğün çalışma hayatında başarının anahtarı olduğunu aktardı.

Çalışır, gençlere kendi iş kariyerlerini planlarken yollarına çıkan ilk engelde pes etmemeleri gerektiğini anlatarak iş hayatında iyi izler bırakacak işlere imza atmanın önemini vurguladı ve ancak bu sayede farkındalık oluşturulabileceğini ve akılda kalıcı olunabileceğinden söz etti.

Etkinlik sonunda Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Balcı, öğrencilerle paylaştığı kıymetli bilgiler için Prof. Dr. Gülsüm Çalışır’a teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu.

Etkinliğin bilgi ve deneyim paylaşımı açısından katılımcılar için yol gösterici olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “İş hayatında başarıya giden yolda girişimcilik ruhunun önemi büyüktür. İletişim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Gülsüm Çalışır’ın kendi yaşamından örneklerle girişimcilikte başarının anahtarlarını anlatmasının gençlerimize değerli bir yol haritası sunduğuna inanıyoruz. Etkinlikte paylaşılan deneyimler, gelecekte kendi işini kurmak ve kendi kariyerine yön vermek isteyen gençlerimize büyük bir ilham kaynağı olacaktır. Bu vesileyle de etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, bilgi, deneyim ve tecrübelerini gençlerimizle paylaştığı için Prof. Dr. Gülsüm Çalışır hocamıza da teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER