Söğütlü’nün yeni başkanı Çakır oldu

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine bağlı Söğütlü Beldesinde kalp krizi sonucu vefat eden Rıza Arslan’ın yerine Özkan Çakır (44) seçildi.

Söğütlü’nün yeni başkanı Çakır oldu

Covid-19 nedeniyle 21 ay önce vefat eden Belediye Başkanı Salim Koç’un yerine Belediye Meclisi üyeleri arasından başkan seçilen Rıza Arslan’ın (67) da geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Belediye Meclisi üyeleri arasında yeniden seçim yapıldı.

Belediye Meclisinin AK Parti ve MHP’li üyeleri tarafından oy birliğiyle Söğütlü Belediye Başkanlığı görevine seçim dönemi sonuna kadar Belediye Meclisi üyesi 44 yaşında evli ve 2 çocuk babası Özkan Çakır seçildi.

MHP İl Başkanı Mete Kaya, AK Parti Kelkit İlçe Başkanı Sadi Tüysüz ve MHP Kelkit İlçe Başkanı Özkan Keskin seçimin ardından Söğütlü Belediyesini ziyaret ederek yeni başkan Çakır’a görevinde başarılar diledi.

Son yapılan seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Meclisi Üyesi seçilen ve Belediye Başkanı iken uzun süren Covid-19 tedavisinin ardından vefat eden Salim Koç’un yerine 2021 yılı Mart ayında seçilen 6 çocuk babası Rıza Arslan’ın da vefat etmesiyle Söğütlü Beldesinde bir seçim döneminde 2 Belediye Başkanı da vefat etmişti.
 

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER