Sokak köpeğini kurtarmak için donmayı göze aldı

Gümüşhane’de duyarlı bir genç vatandaş Harşit çayının buz gibi suyuna düşen sokak köpeğini dakikalarca uğraştıktan sonra kurtarmayı başardı.

Gümüşhane’de duyarlı bir genç vatandaş Harşit çayının buz gibi suyuna düşen sokak köpeğini dakikalarca uğraştıktan sonra kurtarmayı başardı.

Gümüşhane kent merkezinden geçen Harşit Çayına sokak köpeğinin düştüğünü ve kurtarılmayı beklediğini gören duyarlı bir genç uzun uğraşlar sonucunda üşüyen ve acı acı ses çıkaran köpeği buz gibi sudan kurtardı.

Arkadaşıyla birlikte hastaneden dönerken Cumhuriyet Caddesinin olduğu kısımda köpeğin sesini duyunca kulak kabartan Mithat Çakıcı (24), arkadaşına hemen İtfaiye’yi aramasını söyledikten sonra ekip gelinceye kadar elinden geleni yapmak için tehlikeli yoldan dere ıslahı çalışmaları devam eden Harşit Çayı kenarındaki beton blokun üzerine geçti.

Beton zemine yüzüstü uzanarak suyun içindeki köpeğe ulaşmak istediğini ve ilk olarak tasmasından tuttuğunu kaydeden Çakıcı, o anları şu sözlerle anlattı: “Kolum ancak tasmasına kadar yetişti. Yukarı çekmek için tasmasından tutup çektim ama suyun etkisiyle tasma sıyrılarak boynundan çıktı ve tekrar dereye düştü. Bu kez kendimi daha da riske ederek biraz daha kıyıya yaklaşarak kolumu uzattım. Ensesinden tuttuğum gibi yukarıya aldım. O sırada gelen İtfaiye ekiplerine teslim ettim köpeği.” 

Soğuk hava ve tehlikeli olmasına rağmen yaptığı işi “Bunlar insanlık görevimiz” diye nitelendiren Çakıcı, “Sokak hayvanı da olsa o da bir can. Onun için öyle kalmasına bizim gönlümüz el vermedi” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamdi Aydın
Hamdi Aydın - 3 hafta Önce

Derenin yapılırkenki en büyük sorunu buydu. hem insan hem hayvan düştüğünde nasıl kurtulacaktı. insan bile kendi başına çıkabilecek yeri yokken hayvanlar için sıkıntılı bir durum arz ediyor.
saygılar.

782
782 - 3 hafta Önce

Hayvanların geçiş güzargahı yok oldu göç zamanı bu hayvanlar nasıl geçiş yapacak özellikle köylerde bu haberde de olduğu gibi hayvanın çıkış noktası yok !!!!

Mustafa ÖZDEMİR.
Mustafa ÖZDEMİR. - 3 hafta Önce

Yüreğine sağlık .

SIRADAKİ HABER