Sungurlu, Takasbank’ın genel müdürü oldu

Borsa İstanbul genel kurulunun ardından iştiraki olan Takasbank’ın 26. Genel Kurulu yapıldı. Toplantıda Gümüşhaneli hemşehrimiz Avşar Sungurlu, Takasbank Genel Müdürü olarak atandı. 

Sungurlu, Takasbank’ın genel müdürü oldu

Borsa İstanbul genel kurulunun ardından iştiraki olan Takasbank’ın 26. Genel Kurulu yapıldı. Toplantıda Gümüşhaneli hemşehrimiz Avşar Sungurlu, Takasbank Genel Müdürü olarak atandı. 

Türkiye ve Gümüşhane siyasetinin yaşayan efsanelerinden eski Adalet ve Milli Savunma Bakanlarından Mahmut Oltan Sungurlu’nun oğlu olan Avşar Sungurlu, Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Avşar Sungurlu kimdir?

1968 yılında Gümüşhane’de doğan Avşar Sungurlu, liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Havacılık Mühendisliği’nden mezun olan Sungurlu, aynı bölümde 1993 yılında yüksek lisans derecesini aldı. 1995 yılında New York’ta Long Island Üniversitesi’nde İş İdaresi yüksek lisans eğitimini tamamlayan Sungurlu, bir süre Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayii’nde (TAI) tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra, 1997 yılında Inter Yatırım’da araştırma uzmanı olarak finans sektöründeki kariyerine başladı. Geçtiğimiz 20 yıl içerisinde, sektörün birçok alanında analist, kurumsal finansman uzmanı, araştırma bölümü müdürü, fon yöneticisi, portföy yönetim müdürü ve üst düzey yönetici olarak çalıştı. Bu süre zarfında, aralarında dünyada türünün ilk örneği olan ve Dow Jones Indexes ile işbirliği sonucu kurulan borsa yatırım fonu ve Katılım Endeksi’nin de bulunduğu, birçok yatırım fonu ve diğer finansal ürünlerin tasarımı, kurulumu ve operasyonlarını yürüttü. Girişim sermayesi yatırımları ile ilgili yatırımcılara danışmanlık verdi. Şirketin mali, hedef ve stratejilerini yönetim kuruluna raporladı. Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Avşar Sungurlu Albaraka girişim projesi Albaraka Garaj mentor grubu üyesi, girişim projelerinin değerlendirilmesi ve seçimi sürecinde görev aldı. 30 Mart 2021 itibarıyla Takasbank Genel Müdürü olarak atandı.

Kaynak: https://www.borsagundem.com/haber/avsar-sungurlu-takasbank-genel-muduru-oldu/1559864

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan MUSLUOĞLU
Hakan MUSLUOĞLU - 3 hafta Önce

Hemşehrim ile gurur duydum, tebrik ediyorum. Allah muvaffak etsin..

Burak Savaş
Burak Savaş - 2 hafta Önce

Yeni görevinizde üstün başarılar dileğiyle hayırlı olsun

yusuf sadık
yusuf sadık - 3 hafta Önce

Avşar sungurlu nun performansı şimdiye kadar görev alan hamşehrilerimiz içinde yeniden bir yapılanmada rol model olarak algınacaktır.. umarım bir şekilde gümüşhaneye jkatkısı olur.. Çocukken kendisine kyak sporu için Sky verdiğimi unutmamıştır inşAllah.

zafer salman
zafer salman - 3 hafta Önce

Hayırlı uğurlu olsun.

Ilyas nas
Ilyas nas - 2 hafta Önce

Sayin oltan bakanimla pekun ve ıstanbul da tanistim muhterem adam avsar beye. Basarila diletim

Burak Savaş
Burak Savaş - 2 hafta Önce

Yaşam boyu başarılara imza atmanızi diler yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ederim

Reşat  sağırkaya
Reşat sağırkaya - 2 hafta Önce

Hemserimize basarilar dilerim

SIRADAKİ HABER