Sungurlu’dan Rektör Zeybek’e ziyaret

Adalet ve Milli Savunma eski Bakanlarından Gümüşhaneli hemşehrimiz hukukçu ve siyasetçi Mahmut Oltan Sungurlu, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Sungurlu’dan Rektör Zeybek’e ziyaret

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay ve Kuşakkaya Gazetesi kurucusu Turan Tuğlu’nun da katıldığı ziyarette güncel konular ile Gümüşhane Üniversitesinin son dönemlerde kazandığı başarı ivmesi konuşuldu. 

Gümüşhane’nin sosyo-kültürel ve ekonomik anlamada kalkınmasına ciddi katkılar sağlayan üniversitenin üstlendiği katalizör görevini başarıyla yürüttüğünü vurgulayan Sungurlu, bölgenin en dikkat çekici üniversitelerinden birisi olarak gördüğü Gümüşhane Üniversitesi’nin imza attığı başarılı çalışmaları bir Gümüşhaneli olarak yakından takip ettiğini dile getirdi. 

Sungurlu, ayrıca gelişmelerden duyduğu memnuniyeti ve gururu şu sözlerle anlattı: “Gümüşhane’nin yetiştirdiği bir evlat olarak bu topraklarda yetişmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün Gümüşhane Üniversitesi’nin geldiği noktayı ve kampüsünü gördüğümde çok gururlandığımı söylemek isterim. Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek, bu küçük şehirde kocaman bir bilim yuvası oluşması için var gücüyle çalışıyor. Üniversitemizin adını ulusal ve uluslararası platformlarda duyuran Rektörümüzü bir Gümüşhaneli olarak yürekten kutluyorum. Üniversitemizin bugün ilerlediği yolu yakından görmek beni çok etkiledi. Başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Rektörümüze ev sahipliği ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim.” 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise “Üniversitelerin öncelikli görevi elbette bilim üretmektir. Fakat söz konusu üretimler tek başına yeterli olmayabilir. Bu asli görevinin yanı sıra üniversiteler şehir, şehrin kurumları ve yetiştirdiği değerli isimler ile yakından ilişki ve iletişim kurarak gelişimlerini daha katma değerli hale dönüştürürler. Bizler bu konuya çok özen gösteriyoruz ve tüm kurum, kuruluş ve kanaat önderleri ile birlikte hareket etmenin şehrimizin faydasına olduğunun bilinciyle hareket etmeye çalışıyoruz. Sayın Sungurlu da Gümüşhane’den çıkan başarılı bir hukukçu olmakla birlikte siyasetteki etkin tavrı ile TBMM’nde çeşitli dönemlerde Adalet ve Millî Savunma Bakanlığı gibi stratejik görevlerde bulunmuş çok değerli bir isim. Hemşerilerimizin Ankara’da şehrimizi bu denli başarılı şekilde temsil etmeleri bizleri gururlandırıyor. Sayın Sungurlu, Sayın Tuğlu ve Sayın Akçay ile Üniversitemizin şehrimize sağladığı sosyo-kültürel ve ekonomik katkılar üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Sayın Oltan Sungurlu’ya ve beraberinde bizleri ziyaret eden Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İsmail Akçay ve Kuşakkaya Gazetesi Yazarı Araştırmacı Gazeteci Sayın Turan Tuğlu’ya bu nazik ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER