Suriye’de görev yapacak PÖH’ler dualarla uğurlandı

Gümüşhane Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli 60 Polis Özel Harekat (PÖH) görevlisi dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Gümüşhane’den geçici görevle Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı Harekatı bölgesinde görev yapacak olan Polis Özel Harekat (PÖH) timleri dualarla uğurlandı.

İl Emniyet Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğünde düzenlenen törenle uğurlanan PÖH’ler için kurban kesildi dualar edildi. Görevli personellerin ailelerinin de katıldığı törende bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadığı gözlenirken edilen duaya hep birlikte amin denildi.

Törene Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Gökcek ve İl Emniyet Müdürü Vekili Kadir Alçıkaya ile katılan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, tüm görevlilerin selametle gidip gelmelerini dileyerek “Polis Özel Harekat (PÖH) mensubu kardeşlerimizi vatanımızın savunması için İçişleri Bakanlığımızın onayıyla Barış Pınarı Harekatı bölgesine uğurladık. Kardeşlerimiz 60 kişi olarak göreve çıktılar. Allah yollarını açık eylesin. Vatanımızın, milletimizin bütünlüğü için, devletimizin bekası için mücadele edecek kardeşlerimize kolaylıklar diliyor, selametle gidip selametle gelmelerini temenni ediyoruz” dedi.

Kurban kesilmesi ve dua edilmesinin ardından aileleriyle vedalaşarak otobüslere binen PÖH’ler aileleri, Vali Taşbilek ve protokol üyeleri tarafından sirenler eşliğinde uğurlandı.

Hudut güvenliğini sağlamak, Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturulmasını engellemek, DEAŞ ve PKK/YPG başta olmak üzere milli güvenliği tehdit eden terörist unsurları etkisiz hale getirmek, güvenli bölge tesis ederek bölgedeki istikrarı ve Türkiye’deki Suriyelilerin evlerine güvenli, gönüllü ve saygın bir şekilde geri dönüşlerini sağlamak maksadıyla 9 Ekim 2019 günü Fırat’ın doğusunda “Barış Pınarı Harekâtı” başlatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 21:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin SEVİNDİK
Metin SEVİNDİK - 6 ay Önce

Canlarımız
Allah onları ve tüm asker ve polis teşkilatını her türlü tehlikeden korusun.
Akıncılar gibi gidiniz
Aslanlar gibi geliniz.
Allah 'a emanet olunuz.

İSMAİL KAYAHAN
İSMAİL KAYAHAN - 6 ay Önce

YOLUNUZ AÇIK OLSUN ALLAH KAZA BELE VERMESİN HAYIRLISI İLE EKSİKSİZ DÖNMEYİ NASİP EYLESİN

Palaoğlu
Palaoğlu - 6 ay Önce

Allah yar ve yardımcınız olsun.Ayağınıza taş değmesin inşAllah.

Nevzat Öztürk
Nevzat Öztürk - 6 ay Önce

Yolunuz açık olsun inşAllah yiğtlerim Allah yar ve yardımcınız olsun

SIRADAKİ HABER