Tekke yeniden Belediye oluyor

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Av.Celalettin Köse, önceki yıllarda kapanan Tekke Belediyesi’nin mahkeme kararıyla yeniden Belediye olacağını söyledi.

Tekke yeniden Belediye oluyor

Bugün Atatürk Kültür Merkezinde yapılan AK Parti aday tanıtım toplantısında konuşma yapan ve konuşmasının bir bölümünü bu konuya ayıran Milletvekili Köse, mahkeme kararının onandığını ve İçişleri Bakanlığı'nın mahkeme kararını uygulamasını beklediklerini söyledi.

Milletvekili Köse, Tekke’de yaşanan durumun nüfus gerekçesiyle kapanan Kelkit ilçesine bağlı Kaş ve Torul ilçesine bağlı Altınpınar’a da örnek olmasını dileyerek, “Tekke köyü belediyeydi. Belki Kaş'a, Altınpınar'a da örnek olur. Salyazı kazanamadı 2000 nüfusun altında kaldığı için. Bu konu da kamuoyunun gündeminde. Salyazı’nın davası reddedildi. Sebebi de belediye tüzel kişiliğini kaybettiği zaman nüfusu 2000 altındaydı. Ama Tekke nüfusu 2 binin üzerinde olduğu için açtığı davayı kazandı. Yerel mahkeme davayı kabul etti. Üst mahkemeye gitti. İstinaf mahkemesinde kararı onadı. Ve tekke inşallah İçişleri Bakanlığı'nın mahkeme kararını uygulamasıyla birlikte artık tüzel kişilik kazanmış olacak” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER