TÜBİTAK araştırma projeleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Gümüşhane’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinasyonunda TÜBİTAK Araştırma Projeleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TÜBİTAK araştırma projeleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Rehberlik ve Araştırma Merkezi konferans salonunda düzenlenen programda TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Erdal Karaduman tarafından TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca düzenlenecek olan 2204- A- Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ve 2204-B- Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması programlarına yönelik öğretmen ve yöneticilere eğitim verildi. 

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin yaptığı projenin niteliğinin önemli olduğunu belirterek “Projelerin yapılışını, amaçlarını öğrencilerimizle deneyerek, gözlemleyerek onların öğrenmesini, ilgilenmesini sağlamak daha kalıcı ve daha etkili olmaktadır. Katılım sağlayan projelere öğrencilerimizin bireysel olarak da kendilerini ifade edebilmeleri açısından çok çok faydası olduğunu, rehberlik ve danışmanlık yapan arkadaşlarımız biliyorlar. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde ki Ar-Ge birimlerimiz, ekibimiz gerekse ilçelerdeki ilçe müdürlerimiz gayret gösterip çaba sarf ediyorlar. Hep beraber Gümüşhane ilimizin ilçeleriyle birlikte öğrencilerimize katkı sağlamak, faydalı olmak adına TÜBİTAK projeleri vesile ederek onlara verimli katkılar sağlayacak” dedi.

Toplantı Prof. Dr. Erdal Karaduman’ın sunumunun devamında soru cevap bölümüyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER