Uluslararası öğrencilerden örnek davranış

Gümüşhane Üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrencilerden oluşan 35 kişilik heyet yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla vakit geçirerek onlara çiçek takdim etti.

Uluslararası öğrencilerden örnek davranış

Dünya Yaşlılar Gününde örnek bir davranışta bulunan uluslararası öğrenciler üniversitenin Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Kale köyünde bulunan Gülen Yüzler Bakım Merkezi’ni ziyaret etti, burada bulunan vatandaşlara çiçek takdim edip birlikte yemek yiyip, dans ederek eğlenceli vakit geçirdi.

Ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Sayın, “Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü’müzün koordinesinde 35 kişilik Uluslararası öğrenci kafilemiz ile birlikte Gümüşhane Kale Köyünde bulunan Gülen Yüzler Bakım Merkezi’ni ziyaret ettik. Ziyarette öğrencilerimiz yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla bir araya gelerek onlara moral verdi, onlarla birlikte zaman geçirdi ve kendilerine çiçekler takdim etti. Gülen Yüzler Bakım Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler ve vatandaşlar eğlenceli aktivitelerle keyifli anlar yaşadılar. Böylesi aktivitelerin gerçekleşmesi için bizlere destek olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek olmak üzere Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız’a ve bizlere kapılarını açan Gülen Yüzler Bakım Merkezi Müdürü Güven Ülker ile bakımevi tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversitede eğitim gören uluslararası öğrencilerin, topluma katkıda bulunma ve insanlar arasındaki bağı güçlendirme amacıyla gerçekleştirdikleri anlamlı etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından organize edilen bu tür etkinliklerin kültürel anlayışı artırmak, toplumsal dayanışmayı güçlendirmek ve öğrencilerimizi topluma daha iyi entegre etmek için önemli bir araç olduğuna inanıyoruz. Bu tür etkinlikler, farklı kültürlerin bir araya gelerek birbirlerini anlamalarını ve birlikte yaşamanın değerini anlamak adına kritik bir rol oynamaktadır. Uluslararası öğrencilerin yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarla bir araya gelerek onlara destek olmaları ve onlarla zaman geçirmeleri oldukça anlamlı bir davranış. Bu tür etkinliklerin devam etmesi ve diğer toplum üyelerine de ilham kaynağı olmasını diliyoruz. Bu vesileyle de etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız ve ekibine de teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER