Uluslararası öğrencilerin müzikal gösterisine yoğun ilgi

Gümüşhane Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrenciler tarafından seslendirilen Türkçe müzikler izleyenlerden tam not aldı.

Uluslararası öğrencilerin müzikal gösterisine yoğun ilgi

Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen program, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları Topluluğu Gösterisi ile başladı. 

Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğr. Gör. Ahmet Sayın organizasyonunda düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Müzikal Gösterisi izleyenlerden büyük ilgi gördü. 

Halkoyunları gösterisinin ardından Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetler video klip halinde sunuldu. Video klibin sona ermesiyle sahneye çıkan uluslararası öğrenciler Türkçe şarkıların yanında kendi dillerinde şarkılar da söyledi. Öğrencilerin seslendirdiği şarkılar izleyenlerden büyük alkış topladı. Programın devamında önce Türk Müziği Topluluğu ve sonrasında da Molabent Rock Grubu sahnede performanslarını sergileyerek izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Mehmet Faruk Saygın, İl Göç İdaresi Müdürü Vedat Aslan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bayram Nazır, Prof. Dr. Ferkan Sipahi, Genel Sekreter Prof. Dr. Fatih Yalçın, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Çalışır, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Serhat Dağ, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Organizasyonu gerçekleştiren Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğr. Gör. Ahmet Sayın, “Uluslararası öğrencilerimizin Türkçe müzikleri çok sevmesi ve bizlerden konser türü bir gösteri talep etmeleri üzerine Üniversitemizin destekleriyle bu gösteriyi düzenledik. Bu gösterimizde İran’dan, Kamerun’dan, Ekvator Ginesi’nden, Gana ve Benin gibi ülkelerden gelen öğrencilerimiz çok sevdikleri Türkçe ve kendi dillerindeki şarkıları izleyenlere seslendirdiler. Programın gerçekleştirilmesinde öncelikle Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek başta olmak üzere Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız’a, Öğr. Gör. Erkan Tonyalı’ya, Türk Müziği Topluluğu’na, Molabent Rock Grubu’na ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerin Türkçe ve kendi dillerinde seslendirdikleri gösteriye emek veren herkesi kutlayan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise şunları söyledi: “Üniversitemizde koordinatörlüğümüzün faaliyetleri neticesinde uluslararası öğrenci sayımız 1050’ye ulaşmış durumdadır. Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüz yıl boyunca gerçekleştirdikleri çeşitli etkinliklerle öğrencilerimize en iyi şekilde eğitim öğretim vermeye devam ediyor. Öğrencilerimiz bir yandan Türkçe eğitimlerini alırken, diğer yandan da derslerini ve sosyal aktivitelerini rahatlıkla yerine getiriyor. Son olarak da düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Müzikal Gösterisi adlı programda sergiledikleri performanslarıyla bizleri mutlu ettiler. Gümüşhane’mizde ilk defa böylesine bir organizasyon gerçekleştirildi. Bu vesileyle de öğrencilerimizin eğitim öğretimlerinden sosyal aktivitelerine kadar her konuda onların yanında olan başta Uluslararası Öğrenci Koordinatörümüz Dr. Üyesi Mustafa Ayyıldız olmak üzere akademik, idari personelimizi kutluyorum.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER