“Umut Işığı” Meksika’dan sonra Amerika’da da gösterimde

Yönetmenliğini Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Anabilim Dalı öğrencisi Onur Can Atlı’nın ve danışmanlığını da Doç. Dr. Birgül Taşdelen’in yaptığı “Umut Işığı” filmi uluslararası film festivallerindeki başarısına bir yenisini daha ekledi. 

“Umut Işığı” Meksika’dan sonra Amerika’da da gösterimde

2022 yılında Meksika Festival Internacional Cine Cannâbico’da resmi seçkide yer almaya hak kazanan “Umut Işığı” şimdi de Student World Impact Film Festival (SWIFF) kapsamında Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde 18-25 Haziran 2023’te izleyici ile buluşacak. 

Filminin görüntü yönetmenliğini Yunus Emre Karaca, Muhammet Ali Bekar ve Muhammet Taha Pür, Sanat yönetmenliğini Nesrin Öcal ve Mert Köse üstlenirken, danışmanlığını ise Fakülte Öğretim Üyesi, Gümüşhane Film Atölyesi ve Gün TV Koordinatörü Doç. Dr. Birgül Taşdelen yaptı. 

Umut Işığı filminin Amerika ve Meksika’da uluslararası başarılar elde edilmesinden büyük sevinç duyduğunu belirten Doç. Dr. Taşdelen, “Üniversitemizde uygulamalı derslerimizden yaptığımız üretimler ve elde edilen başarılar kurumumuzdaki eğitimin ve öğrencilerimizin niteliğini bir kez daha ortaya koyuyor. Ülke sınırlarını aşan ve kendilerini dünyaya duyuran çalışmalarından dolayı başta filmin yönetmeni Onur Can Atlı olmak üzere tüm film ekibini yürekten kutluyorum. Bizlere üretim süreçlerinde destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek hocamıza ve Dekanımız Prof. Dr. Sayın Gülsüm Çalışır’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Filmin yakaladığı başarı hakkında İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Çalışır ise şunları söyledi: “Fakültemizde uygulama derslerinin çıktısı olan ve aynı zamanda Medya Merkezimizdeki birimlerde üretilen projeler, uygulamanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Öğrencilerimizden gelen her başarı haberi bizleri mutlu ediyor ve onlar adına gururlandırıyor. Başarıları ile bizleri sevindiren tüm ekibi ve danışman hocamızı yürekten kutluyorum. Fakültemiz çatısı altında üretilen projelerin bundan sonra da pek çok başarıya ulaşmasını can-ı gönülden diliyor, başarılarımızın katlanarak çoğalmasını temenni ediyorum.”

İletişim Fakültesini yakaladığı başarı çıtasını hep bir adım ileriye doğru götürmesinden dolayı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Birbirinden değerli ve alanında uzman akademik kadrosuyla başarıdan başarıya koşan İletişim Fakültemizi yakaladığı bu başarılarından dolayı kutluyorum. Daha öncesinde Meksika Festival Internacional Cine Cannâbico’da resmi seçkide yer alan ‘Umut Işığı’ adlı kısa film şimdi de 18-25 Haziran 2023 tarihlerinde Student World Impact Film Festival’inde izleyici ile buluşma başarısını gösterdi. Geleceğin Radyo, Televizyon, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler uzmanı gibi iletişim profesyonelleri olma yolunda büyük adımlar atan öğrencilerimizin başarısı; Üniversitemizin, ilimizin ve ülkemizin başarısıdır. Bu vesileyle de ‘Umut Işığı’ adlı filimin yapımında emeği geçen başta öğrencilerimiz ve danışman hocaları olmak üzere tüm İletişim Fakültemizi kutluyorum. Gümüşhane Üniversitesi olarak öğrencilerimizi desteklemeye ve gelecekteki projelerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Onların elde ettiği bu başarının, tüm Üniversitemize ilham kaynağı olacağına inanıyorum.”
 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2023, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER