Vali Tanrısever Köse’de incelemelerde bulundu

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, göreve başladığı 17 Ağustos tarihinden sonra ilçe ziyaretleri kapsamında ikinci ziyaretini Köse ilçesine yaptı.

Vali Tanrısever Köse’de incelemelerde bulundu

Beraberindeki heyetle ilk olarak Köse’nin yeni Kaymakamı Hakan Öznay’ı makamında ziyaret eden Vali Tanrısever, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alıp hayırlı olsun dileklerini iletti.

İlçe merkezinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret edip hayırlı kazançlar diledikten sonra vatandaşlarla sohbet eden Vali Tanrısever, daha sonra Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler'i makamında ziyaret ederek ilçenin genel durumu ve Belediye’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek vatandaşların talep ve sıkıntılarını dinleyen Vali Tanrısever, daha sonra Kelkit ve Köse ilçelerinde içme ve sulama suyu sağlayan Köse Barajında incelemelerde bulunup bölgenin ünlü kuru fasulye hasadını yapan kadınlarla birlikte eldivenlerini giyip hasat yaptı.

TOKİ tarafından yaptırılan konutları, Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan otel, Kadın Kültür Evi, Millet Bahçesi ile İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Köse Hükümet Konağı inşaatlarında inceleme ve denetimlerde bulunan Vali Tanrısever, Giresun'un Tirebolu ilçesinde 2020 yılında meydana gelen sel felaketinde vatandaşların yardımına giderken sel sularına kapılarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tok’un ilçe merkezinde oturan ailesini ziyaret ederek evlatlarına çeşitli hediyeler takdim etti.

Gümüşhane-Bayburt Havalimanında devam eden üstyapı çalışmalarını da inceleyen Vali Tanrısever, ziyaret programının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gümüşhane’deki görevimize başladıktan sonra ikinci ilçe ziyaretimizi Köse ilçemize yaptık. Vatandaşlarımızın genel olarak taleplerinin sulamayla ilgili ve köylerin altyapısıyla ilgili iş makinesi ve personel talepleri oldu. Köse ilçemizde üretilen tarımsal ürünlerin çeşitlerinin artırılmasıyla ilgili bir görüş birliğine vardık. İlimizin, bölgemizin en büyük yatırımı olan havalimanı inşaatını inceledik. Altyapısı bitti, terminal binası inşaatı devam ediyor. İnşaat teknolojilerinin son noktası kullanılarak yapılan bu havaalanımız en yakın zamanda bitirilerek bölgemize hizmet verecek. Bağlantı yolları da yapıldıktan sonra havalimanımız bizim için gözbebeği haline gelecek. Kelkit ve Köse ilçelerimizde meşhur olan fasulye hasadına katıldık. Ürün kalitesinin artırılması ve ürün miktarının artırılması noktasında istişarelerde bulunduk. Son olarak hem Kösemize hem Kelkitimize içme ve sulama suyu sağlayan Köse Barajımızda incelemelerde bulunduk. İnşallah Kösemize Kaymakamımızla, Başkanımızla, tüm kurumlarımızla hizmet etmeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER