Vali Yavuz kurtarılamadı

Gümüşhane’de 2014-2016 yılları arasında görev yapan Vali Yücel Yavuz, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Vali Yavuz kurtarılamadı

Aslen Karabük’ün Safranbolu ilçesinden olan Vali Yavuz, yaklaşık 3 aydır yakalandığı kanser hastalığı ile mücadele ederken son günlerde hastalığının ilerlemesi nedeniyle geçtiğimiz günlerde Ankara’da tedavi gördüğü Liv Hospital Hastanesinin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı.

Bugün sabah saatlerinde hayatını kaybeden 57 yaşındaki Vali Yavuz için yarın sabah 09.00’da İçişleri Bakanlığında resmi tören düzenlenecek. Vali Yavuz aynı gün Karabük’ün Safrabolu ilçesindeki Merkez Camiinde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazına müteakip aynı yerde toprağa verilecek

Gümüşhane’nin ardından Trabzon Valiliği görevine atanan 2 çocuk babası Vali Yavuz, Vali-Mülkiye Başmüfettişi olarak Ankara’da görev yapıyordu.

Gümüşhane’de görev yaptığı süre boyunca vatandaşların sevgisini kazanan Vali Yavuz’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Yücel Yavuz kimdir?

1966 Karabük Safranbolu doğumlu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine Samsun Kaymakam Adayı olarak başladı. Rize-Ardeşen ve Bartın-Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam vekilliği, Bartın-Ulus, Tunceli-Ovacık, Kastamonu-Araç, Erzurum-Oltu ve Bursa-Yenişehir ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

Askerliğini uzun dönem yedek subay olarak ifa etti. Kaymakam Adaylığı döneminde bilgi, görgü ve deneyim artırmak ve yabancı dil öğrenmek üzere bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. 2000 yılında Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları alanında Yüksek Lisans yapmak üzere yine bir yıllığına gönderildiği İngiltere’nin Exeter Üniversitesindeki eğitimini başarı ile tamamladı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve en son Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak görev yapmakta iken 21 Mayıs 2014 tarih ve 2014/6366 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümüşhane Valiliğine atandı. 2016 yılında Trabzon valiliğine atanan , 2018 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atanmış Yücel Yavuz evli ve iki çocuk babasıdır.
 

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık eğ,timci yazar
yusuf sadık eğ,timci yazar - 6 ay Önce

Mülki idare amiri olarak 2014-2016 tRİHLERİ ARASINDA gÜMÜŞHANE VALİLİĞİDE yAPAN MERHUM yÜCEL yAVUZ YÖENETİMİNDE 2 YILLIK hizmeti süresinde Turizm konusunda epey emek sarfetmi,şti. Kalkınmanın motoru Turizmdir. başka çare yok sloganıyle Süleymaniye mahallesinin tarihi dokusuna dikkatleri çekmişti.
Vali olarak temsil noktasındaki duruşu ve yönetimdeki ciddiyeti çağın yönetim biçimi olan Tam bir YÖNETİŞİM uzmanı işdi. Eğirime çok önem veriri öğretmenleri onore etmekten çok mutlu olurdu. Öğretmenler günü törenlerini hiç ihmal etmez toplu yemeklerde baş davetlimiz olurdu. .
Allahtan rahmet diliyoruz. Kederli Ailesine başta eşi meslektaşımız olmak üzere tüm sevenlerine mülkiyelilere baş sağlığı dileklerimiz, sunuyoruz.

adsız29
adsız29 - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Şevki ZENGİN
Şevki ZENGİN - 6 ay Önce

Allah mekanını cennet etsin evet Gümüşhane de valimizdi saygı duyuyorum sayın valimize kendini valimiz ve insan olarak da çok seviyoduk halk olarak mekanı cennet peygamberimize komşu olsun üzdun bizi erkendi sayın valim.çok acı kayıp ailesinin ve sevenlerinin başi sağ olsun

yorum-29
yorum-29 - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin, iyi insan ve iyi bir görev adamıydı.

SIRADAKİ HABER