Vali Yavuz son yolculuğuna uğurlandı

Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybeden Gümüşhane eski Valisi Yücel Yavuz, memleketi Karabük'ün Safranbolu ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Vali Yavuz son yolculuğuna uğurlandı

Yaklaşık 3 ay önce prostat kanseri teşhisi konulan ve Ankara’daki Liv Hospital hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören 57 yaşındaki Yücel Yavuz, İçişleri Bakanlığında düzenlenen resmi törenin ardından memleketi Karabük'ün Safranbolu ilçesinde toprağa verildi.

Safranbolu Merkez Camiinde ikindi vakti kılınan cenaze namazına Yavuz'un yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, AK Parti milletvekilleri Selami Altınok, Cem Şahin, Ali Keskinkılıç, Anayasa Mahkemesi Üyesi Muhterem İnce, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Vekili Nedim Akmeşe, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Selami Yazıcı, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı İbrahim Akın, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, çok sayıda bürokrat, kaymakam, iş insanı ve vatandaş katıldı.

Türk bayrağına sarılı tabutta ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından evli ve iki çocuk babası Yavuz, Babasultan Şehir Mezarlığında toprağa verildi.

Yücel Yavuz kimdir?

1966 Karabük Safranbolu doğumlu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine Samsun Kaymakam Adayı olarak başladı. Rize-Ardeşen ve Bartın-Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam vekilliği, Bartın-Ulus, Tunceli-Ovacık, Kastamonu-Araç, Erzurum-Oltu ve Bursa-Yenişehir ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

Askerliğini uzun dönem yedek subay olarak ifa etti. Kaymakam Adaylığı döneminde bilgi, görgü ve deneyim artırmak ve yabancı dil öğrenmek üzere bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. 2000 yılında Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları alanında Yüksek Lisans yapmak üzere yine bir yıllığına gönderildiği İngiltere’nin Exeter Üniversitesindeki eğitimini başarı ile tamamladı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve en son Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak görev yapmakta iken 21 Mayıs 2014 tarih ve 2014/6366 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümüşhane Valiliğine atandı. 2016 yılında Trabzon valiliğine atanan , 2018 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atanmış Yücel Yavuz evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2023, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
YUSUF SADIK EĞİTİMCİ YAZAR GAZETECİ
YUSUF SADIK EĞİTİMCİ YAZAR GAZETECİ - 11 ay Önce

MERHUM VALİ YÜCEL yAVUZ Devlet alisi olarak koltuğunu dolduran bir mülki idare ami,ri idi.
Gümüşhane de hizmet verdiği 2014-2016 yıllarında kentin kalkınmasi için emek verdiği Turizm alanındaki çalışmalar taktire şayan olarak hafızalarda iz bırakmıştır. özellikle eğitim ve sağlk alanındaki ders verici konuşmaları ile ufkumuzu açan Merhum Vali Yücel yavuz Tüm gümüşhanelilerin kalbinde yarini bulmuş bir şahsiyettir.
şehrimiz adına defin merasimine katılan Belediye başkanımızın bu tasarrufa fevkaladenin fefkinde bir vefa örneği olarak halkımız tarafından taktirle karşilanmıştır., Sağ olasın ERTCAN başkan bizi mutlu ettin..

Metin tural
Metin tural - 11 ay Önce

Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Erdoğan Şenel
Erdoğan Şenel - 11 ay Önce

Sayın valimize Allah rahmet eylesin ,ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.Ercan başkanda kendine yakışan vefayı göstermiştir.

SIRADAKİ HABER