Yayla Meclis’e bilgi verdi

Devlet Su İşleri (DSİ) 223. Şube Müdürü Ümit Yayla, Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarına katılarak DSİ tarafından kentte yapılan, yapılması planlanan ve tamamlanan projelerle ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

Yayla Meclis’e bilgi verdi

Meclis Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu başkanlığında gerçekleştiren toplantıların 18. birleşimine konuk olan Yayla, DSİ 22. Bölge Müdürlüğünün Gümüşhane’de toplam 4 milyar 529 milyon 77 bin lira tutarında 96 projesinin olduğu bilgisini vererek, bunların 85 tanesinin tarım sektörü, 10 tanesinin kamulaştırma ve 1 tanesinin ise hizmet sektöründe yer aldığını kaydetti.

Yayla, şu ifadeleri kullandı: “Sadak Barajı Sulaması, Kelkit Sütveren Barajı ikmali, sulaması ve malzeme alımı, Kelkit Söğütlü Barajı İkmali ve sulaması, Kelkit Ünlüpınar Barajı ve sulaması, Çamur Barajı ve sulaması, Tersun Barajı ve Sulaması, Gümüşhane İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi olmak üzere 2 milyar 565 milyon 839 bin lira tutarında devam eden ve ihalesi yapılan toplam 7 ana projede toplam 13 işimiz var” dedi.

Kentte proje tutarı 1 milyar 343 bin 731 lira olan 37 küçük su işleri projesinin olduğu kaydeden Yayla, “Merkez ve ilçelerde de 387 milyon 225 bin 905 lira tutarında 16 adet taşkın kontrol projemiz var.  Yine şube müdürlüğümüz imkanlarıyla da 21 ayrı noktada münferit çalışma gerçekleştirdik. Gümüşhane şehir merkezi ve ilçelerinde makineli çalışmalar kapsamında 3 adet paletli ekskavatör, 1 adet paletli yükleyici, 1 adet kalan kazıcı yükleyici, 3 adet damperli kamyon olmak üzere toplam 8 adet iş makinesiyle çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER