Yaz Kur'an Kursları başladı

Gümüşhane’de okulların tatil olmasının ardından camilerde açılan yaz Kur’an kursları için açılış programı düzenlendi.

Yaz Kur'an Kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl okulların tatil olduğu dönemde düzenlenen “Yaz Kur’an Kurslarının açılış programı merkez Kemaliye Camiinde yapılırken programa İl Müftüsü Hüseyin Gün, Şube Müdürü Cengiz Güllü, kurslarda görevli imam hatip, Kur’an kursu öğreticileri ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Hüseyin Gün, “Başkanlığımız tarafından her yıl yaz tatili süresince Camilerde ve Kur’an Kurslarında açılan ve milyonlarca öğrenciye hitap eden Yaz Kur’an Kurslarımız, bu yıl 1 Temmuz 2024 tarihi ile eğitime başlamıştır. Gündüzlü olarak 7 haftalık tek dönem halinde uygulanacak eğitim, 1 Temmuz-16 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.  Yine kız öğrencilerimizin istifade edecekleri Yatılı Yaz Kur’an Kursumuz ise dörder haftalık iki dönem şeklinde uygulanacaktır. Birinci dönem; 01 Temmuz-26 Temmuz 2024 tarihleri arasında; ikinci dönem 29 Temmuz-23 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacaktır” diye konuştu.

Yaz Kur’an Kurslarında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2024 yılı yaz Kur’an kursları uygulama esasları çerçevesinde haftada 5 gün, günde 4 saatlik ders programı olacağını kaydeden Müftü Gün, Kur’anı Kerim, Temel Dini Bilgiler (İtikat, İbadet, Siyer Ahlak) derslerini öğrenecek çocukların ayrıca sosyal ve kültürel etkinliklerle de eğleneceklerini söyledi.

Geçen yıl Gümüşhane genelinde 525 öğreticiyle, 491 kursta 6 bin 516 öğrencinin Yaz Kur’an kurslarından istifade ettiğini hatırlatan Müftü Gün, bu yıl bu sayıyı daha da yukarı çıkarmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Müftü Gün’ün öğrencileri tebrik edip başarılarılar dilediği program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER