Yıldız Eskicioğlu Anaokulunda 23 Nisan Çocuk Şenliği 

Gümüşhane Yıldız Eskicioğlu Anaokulu minik öğrencileri büyükleri aratmayacak gösteriler sunarak 23 Nisan Çocuk şenliğinde doyasıya eğlendi.

Yıldız Eskicioğlu Anaokulunda 23 Nisan Çocuk Şenliği 

Gümüşhane Yıldız Eskicioğlu Anaokulu minik öğrencileri büyükleri aratmayacak gösteriler sunarak 23 Nisan Çocuk şenliğinde doyasıya eğlendi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, Yeni Mahalle Muhtarı Hacı Şerif Ceylan, Okul Müdürü Akif Köse, okul-kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan burada yaptığı konuşmada “Yıldız Eskicioğlu Anaokulu’nun hazırlamış olduğu 23 Nisan Çocuk şenliği ve Yılsonu mezuniyet coşkusuna ortak olduk. Çocuklarımızın gözlerinde sevinci, neşeyi, özgüveni gördüm. Çocuklarımızın her oyunu farklı bir heyecanla ortaya koymaları onlarda özgüvenin tam olduğunu gösterdi. Okulumuz yeni açılan bir okul ve ortaya kısa bir sürede güzel bir program ortaya çıkartmaları ayrıca memnuniyet verici durumdur. Siz velilerimizi çocuklarımızın yanında görmek, onlara destek vermeniz bizleri memnun etmiştir. Çocuklara bu desteklerinizi sadece anaokulu çağı ile sınırlı kalmasın eğitimin tüm kademelerinde onlardan desteğinizi esirgemeyin. Bilin ki onların başarısı sizlerin desteğine bağlıdır. Bu güzel programda emeği geçen başta okul müdürümüze, öğretmenlerimize, çocuklarımıza, velilerimize ve tüm herkese teşekkür ederim” dedi.

Okul Müdürü Akif Köse ise “Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı önemli birer vesiledir” ifadelerini kullandı.

Programda öğrenciler asker rondu, kaşık oyunu, hint dansı, mantar gösterisi, jimnastik gösterisi, Atatürk gösterisi, istiklal marşı sunumlarını gerçekleştirdi. Çeşitli oyun ve rondlardan sonra veli ve çocuklar arasında çuval yarışı, halat çekme yarışı, mendil kapmaca, huloloptan atlama gibi yarışmalarla program sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406