‘Bir Solukta Gümüşhane’ Eskişehir’de açılıyor

Eskişehir’de sosyal ve kültürel yaşama katkı sağlayan Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği şimdi de ‘Bir Solukta Gümüşhane’ isimli fotoğraf sergisi düzenliyor.

‘Bir Solukta Gümüşhane’ Eskişehir’de açılıyor

Eskişehir’de sosyal ve kültürel yaşama katkı sağlayan Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği şimdi de ‘Bir Solukta Gümüşhane’ isimli fotoğraf sergisi düzenliyor.

Gümüşhaneliler Derneği ile Gümüşhane Üniversitesinin ortaklaşa düzenleyecekleri sergi Espark AVM’de 26-28 Nisan tarihleri arasında üç gün sürecek şekilde planlandı.

Resmi açılışın 27 Nisan Cumartesi günü saat 14.30’da yapılacağını söyleyen Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İrfan Ataman, “Gümüşhanemiz Doğu Karadenizin son yıllardaki parlayan yıldızı ve turizmin yeni gözdesi olarak öne çıkmaktadır. Santa Harabeleri, dünyaca ünlü Karaca Mağarası, Tomara şelalesi ilk aklımıza gelen tarihi ve doğal görülmeye değer yerlerimiz. Derneğimiz bu sergi ile adeta Gümüşhanemizi ve zengin kültürünü fotoğraflarla Eskişehir’e getiriyor. Tüm Eskişehirli komşularımızı, üyelerimizi Gümüşhanemizi görme fırsatı bulamayan dostlarımızı fotoğraf sergisine davet ediyorum. Bizlere bu imkânı sunan başta Gümüşhane Üniversitemizin kıymetli rektörü Prof.Dr.Halil İbrahim Zeybek Beye, yer tahsisinde bulunan Eskişehir ESPARK AVM yöneticilerine, Büyükşehir, Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyelerimize yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Porsuk ile Harşit çaylarının dostluğu adına faaliyetler yürüttüklerini, bu iki kentin kardeşliğine bir halka daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Dernek Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan ise “Doğduğumuz toprakların doğal güzelliklerini Eskişehirde sergilemek bir hayalimizdi şimdi gerçekleşmiş olmasından çok mutluyum” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

26-27 ve 28 Nisan tarihlerinde üç gün Eskişehirli sanatseverlerle buluşacak sergi Gümüşhane’nin dört bir yanında gerçekleştirilen yoğun çalışmalar neticesinde sanatçıların çektiği fotoğraflar arasından titiz incelemeler sonucunda oluşturulan fotoğraf seçkisi, doğal güzellikleri, tarihi mekânları, altın kalpli yöre insanını ve daha nice eşsiz mirası içerisinde barındırıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406