YÖK Sanal Fuarının Üçüncüsü Başlıyor

Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) yükseköğretim siteminin uluslararasılaşması süreci çerçevesinde düzenlediği “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı” başlıyor. Fuar için gerekli altyapısını en kısa sürede tamamlayan Gümüşhane Üniversitesi, kendisi için hazırlanan sanal stantta öğrencilerle buluşacak. 

YÖK Sanal Fuarının Üçüncüsü Başlıyor

Üçüncüsü gerçekleştirilecek “Study in Turkey YÖK Virtual Fair” başlıklı etkinlik 20-22 Temmuz 2022 tarihlerinde virtualfair-yok.gov.tr internet adresi üzerinden başlayacak. 

YÖK açılacak sanal fuarlarla Türk diplomatik temsilciliklerinin bulunduğu 142 ülkede dikkatleri Türk yükseköğretimine çekmeyi, yükseköğrenim çağındaki gençleri sanal ortamda üniversitelerle buluşturmayı, uzaktan öğrenme ve öğretim de dahil yükseköğretimde sunulacak imkânlarla ilgili bilgilendirmeyi hedefliyor. Fuar için gerekli altyapısını en kısa sürede tamamlayan Gümüşhane Üniversitesi, kendisi için hazırlanan sanal stantta öğrencilerle buluşacak. 

Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtmak amacıyla düzenlenen “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı”nın ilki 20-22 Temmuz 2020 tarihleri arasında kapılarını çevrim içi olarak ziyaretçilerine açmış ve büyük ilgi görmüştü. Türk yükseköğretiminin dünyanın her yerinden, özellikle de Türkiye’nin diplomatik misyonların mevcut olduğu 142 ülkeden ilgi görmesini sağlamıştı. 27-29 Temmuz 2021 tarihleri arasında da ikincisi gerçekleştirilen fuarda diplomatik temsilciliğin bulunduğu 142 ülke olmak üzere yaklaşık 180 ülkenin yükseköğretim çağındaki potansiyel öğrencilerine, görsel ve işitsel materyallerle, canlı bağlantı ve anlık ileti yoluyla tanıtım yapılmıştı. Bu yıl adı geçen etkinliğin üçüncüsünü gerçekleştirecek olan YÖK, öğrencileri ülkemizdeki 200’den fazla üniversite ile buluşturmayı hedefliyor. Öğrenciler buralarda akademik danışmanlık, burs fırsatları, yurt imkânları ve dil öğretim merkezleri gibi alanlarda bilgi sahibi olabilecekler. Gümüşhane Üniversitesi, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da kendisine ayrılan stantta daha fazla öğrenciye ulaşarak gerekeli tanıtımları yapmayı amaçlıyor. 
Üniversitenin gerçekleştirilen bütün fuarlara katılım sağladığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “YÖK tarafından her yıl düzenli olarak yapılması planlanan sanal fuarın bu yıl üçüncüsü gerçekleştiriliyor. Gümüşhane Üniversitesi olarak bütün hazırlıklarımızı yaptık. Söz konusu fuara aday öğrencilerimizin katılımını büyük bir heyecanla bekliyoruz. Fuar kapsamında aday öğrenciler ve aileleri, Türk yükseköğretim sistemimizin yanı sıra ülkemizin tarihi, sosyal ve kültürel değerleri hakkında da bilgi sahibi olabilecek. Tüm çabalarımız öğrencilerimizin niteliklerini artırmak, mutluluğunu sağlamak ve onlar için evrensel bir öğrenme-etkileşim ortamı sunmaktır. Bu amaçla da öğrencilerimizi Gümüşhane Üniversitesi ailemize bekliyoruz” dedi.

20-22 Temmuz 2022 tarihlerinde Türkiye saatiyle 08.00-20.00 saatleri arasında küresel ölçekte www.virtualfair-yok.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek olan fuar hakkında aşağıdaki linkten de bilgi sahibi olmak mümkün.

https://www.studyinturkey.gov.tr/
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER