Yöresel yemek yarışması yapılacak

Gümüşhane’de 4-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan 25. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında altın ödüllü yöresel yemekler yarışması düzenlenecek.

Yöresel yemek yarışması yapılacak

Yemekler (et-hamur-sebze yemekleri), çorbalar ve tatlılar olmak üzere 3 kategoride yapılacak yarışmayla ilgili bilgi ve başvuru formu Gümüşhane Kültür Merkezi Oltan sungurlu mahallesi Müze Sokak No: 39’da bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden ve 0 456 280 17 00 alınabilecek.

Atatürk Parkında 6 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 16.30’da yapılacak yarışmaya katılacak olanlar hazırladıkları yemek, çorba ve tatlıları aynı gün ve yerde saat 15.30’da hazır bulunduracaklar.

Birincilerine Çeyrek Altın, ikincilerine, Gram Altın ve üçüncülere Yarım Gram Altın  yarışmanın şartnamesi şu şekilde:

A-YARIŞMAYA KATILMA ŞARTLARI:
1-Yarışmalara, aşçı yardımcıları ve herhangi bir Kurumda yemek ile ilgili görev yapanlar katılamaz.
2-Yarışamaya, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde her pozisyonda çalışan personel dahil, bağlı birimlerde her pozisyonda çalışan personel ve bu personellerin birince derece yakınları giremez.
3-a) Yarışmalar: Yemekler (et-hamur-sebze yemekleri), çorbalar ve tatlılar olmak üzere 3 (üç) kategoride yapılacaktır.
   b)Yemekler, çorbalar ve tatlılar kategorisinde yapılacak yarışmalara katılımcılar her birinde   en fazla 1 (bir) çeşit yemekle katılabilecektir.
4-Yapılan Yemekler en az 10 kişilik olacaktır. 10 kişiyi servis yapılacak şekilde (tabak, çatal, kaşık vb.) hazır bulundurulacaktır.
5-Yemek Jürsine yemekler görevlendirilen personel tarafından sunulacaktır.
6-Yarışmacı yaptığı yemeğin tarifini gerekirse anlatacaktır.

B-MÜRACAAT:
a)Müracaatlar dilekçeyle yapılacaktır. (Örnek dilekçe İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden alınabilir.)
b)Yarışmacılar, dilekçelerinde yapacağı yemekler ilgili kullanılan malzemeleri ve hazırlanışını içeren bilgileri en geç 03 Ağustos 2022 Çarşamba günü mesai bitiminde kadar Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teslim edileceklerdir.
C-ÖDÜLLER: 
Çorba yemek ve tatlı kategorilerinde yapılacak yarışmaların birincilerine Çeyrek Altın, ikincilerine, Gram Altın ve üçüncülere Yarım Gram Altın  verilecektir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER