Yörex’de Kelkit kuru fasulyesi yoğun ilgi gördü 

“Sizin oraların nesi meşhur” sloganı ile 11. kez düzenlenen Antalya Yöresel Ürünler YÖREX Fuarında Gümüşhane’nin coğrafi işaretli ürünü olan Kelkit Şeker fasulyesi fuarın ilk günü katılımcılardan yoğun ilgi gördü. 

Yörex’de Kelkit kuru fasulyesi yoğun ilgi gördü 

Coğrafi işaretli ürünlerin tanıtıldığı, 100’den fazla oda ve borsa, kalkınma ajansları ve kadın kooperatifleri olmak üzere yaklaşık 650 katılımcı firmanın stant kurduğu etkinlikte şehirlerin coğrafi işaretli ürünleri tanıtılıyor.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban katılımı ile katılımcılara Kelkit kuru fasulyesi yemeği dağıtımı yapıldı. 

Kelkit TSO Başkanı Mustafa Servet Daltaban yaptığı açıklamada, “Yörex Fuarı vesilesiyle bölgemizin önemli bir değeri olan coğrafi işaretli ürünü Kelkit kuru fasulyesinin tanıtımını yapma fırsatı bulduk. Dünyanın en lezzetli ve imtiyazlı kuru fasulyesine sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bunu artık herkese tanıtmanın, anlatmanın çalışmalarını yürütüyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER