Yükümlülerin el sanatları sergisi büyük beğeni topladı

Gümüşhane’de 50 yükümlünün usta öğreticiler tarafından 6 aylık kurslara katılmalarının ardından ortaya çıkardıkları el sanatları sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Yükümlülerin el sanatları sergisi büyük beğeni topladı

Adalet Sarayı Bahçesinde gerçekleştirilen sergi Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce suça karışan bireylerin topluma yeniden kazandırılması, tekrar suç işlemelerinin önlenmesi ve yeniden sosyalleştirilmeleri amacıyla hayata geçirilen projeyle ahşap yakma, ahşap boyama ve keçe el sanatlarından oluştu.

Açılışını Vali Alper Tanrısever ve kent protokolünün yaptığı sergi büyük beğeni toplarken Vali Tanrısever, verilen emeğin karşılığında çok güzel ürünler çıkarıldığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergiyle ilgili bilgi veren Gümüşhane Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Murat ise sergiyi eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında yükümlüler ve personellerinin destekleriyle yaptıklarını söyledi.

Adalet Bakanlığının çeşitli bakanlıklarla protokolleri olduğunu ve bunlardan birisinin de Gençlik ve Spor Bakanlığıyla olduğunu hatırlatan Murat, “Bu protokol kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün destekleriyle burada ahşap yakma, ahşap boyama ve keçe el sanatları kursu açtık. Yaklaşık 6 ay süre zarfında 50 yükümlümüzün destekleriyle hem onlara birşeyler öğrettik hem boş zamanlarını değerlendirdik hem denetimli serbestliğin amacı olan suç önlemeyi gerçekleştirdik. Sergimiz hayırlı olsun. Önümüzdeki günlerde talep üzerine ürünlerimizin satışı için sergimizi kent merkezinde de açacağız” dedi.

Talep üzerine el emeği göz nuru ürünlerin satışı için önümüzdeki günlerde kent merkezinde de açılacak sergide Vali Alper Tanrısever’e Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver tarafından tablo, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli tarafından da Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver'e Filistin temalı broş hediye edildi.

Sergi açılışına Vali Tanrısever ve Cumhuriyet Başsavcısı Ünver’in yanısıra Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Bayrak, Gümüşhane Baro Başkanı Avukat Metin Aslan, İl Emniyet Müdürü Taner Cömert, İl Jandarma Komutanı Serhat Demiral, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, hakim ve savcılar ile personel katıldı. 

Sergi programının ardından Vali Tanrısever ve beraberindeki heyet Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver’i makamında ziyaret etti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık  eğitimci yazar- gZETECİ ELİEŞTİRMEN
yusuf sadık eğitimci yazar- gZETECİ ELİEŞTİRMEN - 1 hafta Önce

Başsavcımız sayın Ünver geldiği gündenberi yaptığı hizmetler arsında hükümlü ve yükümlülerin topluma yeniden kazandırılması kapsamında Kültürel alanda ve diğer alanlarda ilginç projelerle ses getiren etkinlikleri hayata geçirmede önemler adımlar attı.
O bir bayan O bir Anne ve O adaleti n insanlar üzerinde etkisini hissettiremn bir yöbnetici va değerimiz olarak daima yad edilecektir.
Ben bir yurrttaş v e Gümüşhaneli olarak sadece minnet duygularımı ifade ediyor bu hizmet atağını dahada ileriye taşımasını diliyorum..
Çünkü hayatımızın idamesi ve mutluluğumuz adalet üzerine kurulmuştur..

SIRADAKİ HABER