Zigana Kayak Merkezine sezonun ilk karı yağdı, eşsiz görüntüler ortaya çıktı

Doğu Karadeniz Bölgesinin en önemli kayak merkezlerinden Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezine yılın ilk karı yağdı. Tesise sezonun ilk karının yağdığını haber alan Arap turistler rezervasyon yaptırmaya başladı.

Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarında denizden 2 bin 100 metre yüksekte yer alan ve Türkiye’nin ilk kayak tesislerinden birisi olmasının yanında hemen her yıl Türkiye’de sezonun ilk başladığı yerlerden birisi olan Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezine mevsimin ilk karı yağdı. Kar yağdığının haberini alan Arap turistler ise rezervasyon yaptırmaya başladı. 

Dün akşam saatlerinden itibaren gerçekleşen kar yağışı ile tesiste kar kalınlığı yaklaşık 15 santimetreye ulaşırken, ilk karın geçen yıllara göre erken düştüğünü söyleyen işletmeciler sezondan umutlu. 

Bu yıl Zigana'da kar sezonunun erken başladığını söyleyen Zigana Gümüşkayak Kayak Tesisi işletmecilerinden Abdullah Eroğlu, yağışların devam etmesiyle birlikte kayak sezonunun da erken başlayabileceğini ifade etti.

“Arap turistler kar haberini alır almaz rezervasyon yaptırdı”

Mevsimin ilk karının erken yağdığını ve sezonun erken başladığını söyleyen Abdullah Eroğlu, “Meteorolojinin uyarıları tuttu, mevsimin ilk karı erken yağdı. Son yıllarda bildiğiniz gibi, kar eskisi gibi erkeden yağmıyor. Bu sene erken yağdı güzel yağdı. Sezondan umutluyuz, ilk kar güzel yağdı geçen yılki gibi olmadı. Devamı da gelirse kayak sezonumuzu en kısa sürede açmayı planlıyoruz. Biz normalde yıl boyu çalışıyoruz fakat Arap turistlerde kara karşı ayrı bir sempati var ve kar yağmasını bekliyorlardı. Dün akşam yağış başlayınca iletişim kurdular ve rezervasyonlar yaptık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER