banner522

Çözülemeyen 6222'liler tribünlere yansıyor

Gümüşhane Kafadarlar Taraftar Derneği Başkanı Miraç Koç, son zamanlarda tartışma konusu olan iç saha maçlarındaki taraftar azlığını 6222 sayılı kanun nedeniyle ceza alan taraftarlara bağladı.

Çözülemeyen 6222'liler tribünlere yansıyor

Gümüşhane Kafadarlar Taraftar Derneği Başkanı Miraç Koç, son zamanlarda tartışma konusu olan iç saha maçlarındaki taraftar azlığını 6222 sayılı kanun nedeniyle ceza alan taraftarlara bağladı.

Bu konudan dolayı muzdarip olduklarını ifade eden Koç şunları söyledi: “Son zamanlarda gerek sosyal medyada, gerekse yazılı basında Gümüşhanespor'umuzun iç saha maçlarında taraftar desteğinden mahrum olduğu yazılıp çizilmekte. Özellikle Gümüşhane dışındaki hemşehrilerimizin bu hususta Gümüşhane'de yaşayan bizleri sorumlu tutmaları normaldir. Ancak bu eleştirileri hak etmediğimizi ifade etmek istiyorum. 6222'den ceza alan taraftarlarımızla alakalı hukuksal süreçte hiçbir arkadaşımızı yalnız bırakmadık. Çalmadığımız kapı, yazmadığımız dilekçe kalmadı. Ama bu taleplerimize karşılık maalesef kapılar hep yüzümüze kapandı. 15 günde bir tv karşısına geçip tribünlerin boş olduğunu gören ve sosyal medyada acımasızca bizleri eleştirenlere seslenmek istiyorum. Arkadaşlar davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş diye bir atasözü vardır.”

Bu noktada sadece taraftar mı suçlu? sorusunu soran Koç, “İlgili Belediyeler ve bürokratlar keza yönetim taraftarları stada çekmek için bir çaba sarf ettile rmi? Suçu hep birilerine atmak işin kolay tarafıdır. Taraftar derneği başkanı olarak beni şimdiye kadar arayan, taleplerimizi soran ve sıkıntılarımızı dinleyen olmadı. Kendilerinin yapamadığı şeylerde suçu taraftarlara atıp ta; işte bakın takım sahipsiz, burada baskı kuramıyoruz rakiplere demekle iş bitmiyor. İcraat bekliyoruz icraat” şeklinde konuştu.

Kelkit Hürriyetspor'un taraftar gurubu Gasabalılar'ın 6222 olayını çözdüklerini ve şuan hiçbir taraftarının imzaya gitmediklerinin altını çizen Koç, “Şuan maşallah Kelkit Hürriyet'in iç saha maçları tıka basa ve coşkulu bir şekilde geçiyor. Kelkit bunu başardıysa neden bizde başarmayalım. Arkadaşlarımız her hafta işinden ailesinden zaman ayırıp imza için karakol önünde bekliyor. Hem maç başı hem devre arası imza atıyor. Aksilik çıktı imza atamadığı dakika 500 lira katlamalı ceza yiyor. Yaklaşık 2 senedir amigomuz bile cezalı olduğu için tribün anlamında eksikliğimiz vardı. Bizlerin şehir olarak kenetlenmesi ve bu gençlerimize sahip çıkılması gerekiyor.  Ama bunu sadece Miraç Koç'un istemesiyle olmuyor. Bu hususta ortaya bir irade koyup, bu cezaları kaldırtacak kişi ve kurumlara sorumluluk düşüyor. Bu sorunu aştığımızda ben inanıyorum ki Gümüşhanespor tribünleri eski günlerdeki gibi yoğun ve coşkulu olacaktır dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Demirel
Mehmet Demirel - 5 ay Önce

Ankaragücü maçında maç sonunda meşale yaktık 2 sene oldu 2 mahkemeye çıktık 2 sindede hakim değişti en yakın mahkeme Ocak 20 2019 uzattı dosya inceleyeceğim felan filan ayni dönem fetodan bir sürü kişi tutuklandı hepsi serbest şimdi sucumuz ney bizim bilmiyoruz hakim imza yükümlülüğümüzün benimle ısı yok spor Sube gidiyoruz benle ısınız yok savcıya gidin uğraşıp duruyoruz bugün bakıyoruz statta taraftar kalmamış daha kötüye gitmeden birileri bu ise el atması lazım..

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica