Ataç: Gümüşhane’yi ziyaret edeceğim

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği üyeleri Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’la kahvaltıda bir araya geldi.

Ataç: Gümüşhane’yi ziyaret edeceğim

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği üyeleri Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’la kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda katılımlarından dolayı dernek üyelerine teşekkür eden Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İrfan Ataman derneğin kuruluşundan bugüne gelinceye kadar maddi manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Başkan Ataç’a teşekkür etti.

Kendisini her ziyaretlerinde kendilerine askerlik hatırasını anlattığını söyleyen Ataman, “Ataç ailesi Gümüşhane’mizde çok köklü bir ailedir. Sebahattin Ataç yıllarca Gümüşhane’de belediye başkanlığı yaptı. Her Gümüşhaneli bu aileyi bilir ve tanır. Ahmet Ataç Beyde soyadından dolayı bizim fahri hemşerimiz. Huzurlarınızda kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizlere burada ev sahipliği yapıyorlar. İnşallah birlikte Gümüşhane’ye ileriki zamanlarda bir ziyaret yapmayı başkanımızı soyadını taşıyan Ataç konağında misafir etmeyi düşünüyoruz. Dernek olarak tüm adaylara eşit mesafedeyiz. Hepsi birbirinden kıymetli ve değerli. Amaçları bu güzel kadim Anadolu kentine hizmet etmek. Allah yardımcıları olsun hepsinin. Ahmet Ataç Beyde bunlardan birisidir” dedi.

Gümüşhanelileri misafir etmekten son derece mutlu olduğunu belirten Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise Eskişehirdeki tüm sivil toplum örgütleriyle sıcak ilişkiler içerisinde olduklarını varsa ihtiyaçları imkanlar ölçüsünde yardımcı olmaya çalıştıklarının altını çizdi. 

Başkan Ataç şunları söyledi, “Gümüşhaneliler bende hep farklıdır. Elbette soyadımdan dolayı. Ataç ailesi Gümüşhane’de var. Bunu Diş hekimi olarak görev yaptığım sırada askerde yaşadım. Ondan beridir kendimi hep sizden birisi olarak görüyorum. İçlerinizde çok kıymetli dostlarım arkadaşlarım var. Eskişehire değer katıyorsunuz. Dernek faaliyetlerinize hep katılıyorum. Bizler sizlerin yaşamlarına yaptığımız güzel çalışmalarla dokunuşlar yapmaya gayret gösteriyoruz. Her zaman dediğimiz gibi Hayat Tepebaşında güzel. Hep birlikte Cumhuriyet kenti Eskişehir’de yaşıyoruz. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Selam ve sevgiler sunuyorum.” 

Başkan Ataç, soyadının Ataç olması nedeniyle askerde Gümüşhaneli bir bayan hastası ile yaşadığı anısını anlatarak sözlerine altın kalpli insanların yaşadığı Gümüşhane’yi ziyaret edeceğini söyledi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı sonrasında Gümüşhane’den getirilen yöresel ürünlerden pestil ve köme hemşehrimiz Prof.Dr.Cengiz Öner tarafından Başkan Ahmet Ataç’a takdim edildi.

Kahvaltı sonunda hemşerilerimiz dilek ve isteklerini Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ileterek hatıra fotoğrafı çekilmesiyle etkinlik sona erdi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık
yusuf sadık - 1 yıl Önce

Sayın İrfan ataman bey... merhum Sebahattin bey Belediye başkanı.. Soyadı Ataç deyilk AYTAÇ tır... Ataç Aytaç Ve aykaç bu soyisimler ayrı ayrı sülaleleir., Ataç lar kadirbeyoğulları.. aytaç kızılköyden eski belediye başkanı... Aykaç lafr da kızılköydemm Aziz aykaç sülalesi ki kütüphane müdürü merhum ibrahim Aykaç onun oğludur.. yanliş hesap bağrdattan yanlış bilgi kaynağından düzeltiliir.. bilmem aydınlatabildim mi?

SIRADAKİ HABER

banner406