Ejder’in en küçük Gümüşhanelisi

Erzurum’da yaşayan 9 yaşındaki Gümüşhaneli Elif Mina Baş, Palandöken dağının zirvesinde yer alan ve 3 bin 176 metrelik rakımıyla Türkiye’nin en önemli ve en zorlu pistlerinden birisi olan Ejder 3200’de kayak yapıyor.

Ejder’in en küçük Gümüşhanelisi

Babasının işi nedeniyle kar ve soğuğun memleketi Erzurum’da yaşayan Baş, 2 yıldır hafta sonu tatillerinde kentin hemen bitişiğindeki Palandöken dağında kayak sporu yapıyor.

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Ejder 3200’e 10 yıldır kayak yapan babasıyla birlikte giden Baş, deneyimli sporcuların bile korkarak kaydığı zirvenin arkasındaki pistten iniş gerçekleştiriyor.

Bulutlara dokunmaya ramak kala Erzurum’u kuş bakışı gören bölgede hem manzaranın tadını çıkaran hem de sporunu icra eden Baş’ın en büyük hayali ise Gümüşhane’de de başta bir türlü yapılamayan Süleymaniye Kayak Merkezi olmak üzere bu tür tesislerde kayak yapabilmek.

İlkokul üçüncü sınıfta okuyan Baş, “Burası Palandöken’in zirvesi Ejder. Gümüşhane’de de Zigana dağı kayak merkezi var ama böyle büyük ve modern bir yer yapılsa çok güzel olur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER