Erdal Kurt güven tazeledi

Ankara Gümüşhaneli İş Adamları ve Girişimciler Derneği (GİAD) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Seçimli toplantıda mevcut başkan Erdal Kurt güven tazeledi.

Erdal Kurt güven tazeledi

Ankara Gümüşhaneli İş Adamları ve Girişimciler Derneği (GİAD) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Seçimli toplantıda mevcut başkan Erdal Kurt güven tazeledi.

Ankara Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen genel kurulun Divan Başkanlığını Seçim Aydın yaptı. Kongreye, Adalet ve Milli Savunma eski Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, Gümüşhane eski Milletvekili Prof. Dr. Kemalettin Aydın, GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, Ankara GÜDEF Başkanı Hamdi Arslan, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, işadamı Zekai Araz, Yeni Mahalle Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Musalla Deresi Dernek Başkanı Emre Aydın, GİAD öncülerinden Baki Tellioğlu, Tuna Koç, Yusuf Özgün, Mutlu Gürler, Musa Canlı, Seyfullah Yılmaz, Gümüşhaneli bir çok siyasi, iş adamı katıldı.

Selamlama konuşmasını yapan Başkan Erdal Kurt’un ardından ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz da bir teşekkür konuşması yaptı.

Kürsüde söz alan GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın, ülkenin bulunduğu mevcut duruma değinirken kalkınmanın üretim yaparak gerçekleşeceğinin altını çizdi.

Gümüşhane eski milletvekillerinden Prof.Dr. Kemalettin Aydın, Gümüşhane’nin 15 Temmuz sonrasında dik duruşu ve birlikteliği ile demokrasinin fore kazıklarını kazdığını, sağlam bir zemin olduğunu gösterdiğini ve bundan gurur duyduğunu belirtti.

Eski Bakanlardan Oltan Sungurlu da böyle toplantılarda siyaset konuşmadığını ve neden konuşmadıkları yönünde soru olduğu yönünde latife yaparak, siyasetin İskenderiye’de un çuvallarını indirirken yavaş olması ve çuvalları patlatmaması noktasında siyaset diyerek indirildiğine dikkat çekerek, bugün de toplumu üzmeden ve germeden birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesinin, uzlaşmacı ve kucaklayıcı olmak gerektiğini belirtti.

Mevcut Başkan Erdal Kurt, yapılan genel Kurul sonrası güven tazelerken bundan sonraki 2 yıllık süre için görev yapacak GİAD yönetim kurulu belli olmuş oldu.

Haber Kaynağı: Ekrem YILDIZ-Demokrat Gümüşhane Gazetesi Ankara Temsilcisi
 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
ergin karaçengel
ergin karaçengel - 11 ay Önce

Sayın Oltan Sungurlu yine ince bir mesajla siyasetin nasıl yapılması gerektiğini anlattı. Teşekkürler.

SIRADAKİ HABER

banner406