Eskişehir’de Gümüş Akademi kaldığı yerden tekrar başladı

Eskişehir’deki Gümüşhaneliler Derneği tarafından üniversitede okuyan öğrencilere yönelik yürütülen ‘Gümüş Akademi’ programının bu haftaki konuğu eğitimci ve iş insanı Mete Türkmen oldu.

Eskişehir’de Gümüş Akademi kaldığı yerden tekrar başladı

Pandemi nedeniyle uzun süredir yapılamayan “Gümüş Akademi” programına üniversite öğrencilerinin yanı sıra Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile Motif Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Türkmen de katıldı.

Eskişehir’de uzun süredir eğitimci ve aynı zamanda iş insanı olan hemşehrimiz Mete Türkmen yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi, “Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğine böyle organizasyon düzenleyip bizleri de davet ettiği ve sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Yıllar önce Gümüşhane’de öğretmen lisesini bitirip Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesini kazanıp sizin gibi üniversite öğrencisi olduğum günler zihnimde canlandı. 27 yıldır eğitimciyim. Aynı zamanda aile şirketimizin yönetim kurulu üyesiyim. Sizler gençler olarak bizim geleceğimizsiniz. Sizlere her zaman kapımız açık. Maddi manevi yanınızdayız. Derneğimiz bu anlamda güzel çalışmalar yapıyor. Dernekle olan bağınızı güçlü tutun. Gümüşhane’den uzun yıllar önce ailece Eskişehir’e geldik. Ama fırsat buldukça gitmeye çalışıyoruz. Çünkü anılarımız hatıralarımız var.Güzel ve yaşanabilir bir şehirde okuyorsunuz. Derslerinize iyi çalışın. Sınıfın en başarılı gençlerinin benim hemşerilerimin olmasını arzu ederim.” 

Motif Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Türkmen’de öğrencileri tanımaktan son derece mutlu olduğunu söyleyerek tecrübelerini gençlerle paylaşarak dernek yöneticilerine organizasyon için teşekkür etti.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Başkanı İrfan Ataman ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Eskişehir’de derneğimize her zaman maddi ve manevi yardımlarda bulunan Motif Mobilya yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Eskişehir’de güçlü bir aileyiz. Bu ailenin bir üyesi de sizlersiniz bizleriz bütün hemşerilerimiz. Gençler bizim için kıymetli. Ülkemizin geleceği sizlersiniz. Sizlere güveniyoruz. Anne babalarınızın bizlere emanetisiniz. Size tavsiyem yabancı dilinizi mutlaka geliştirin. İmkanınız varsa ikinci dili öğrenin.Boş zamanlarınızı iyi değerlendirin.Derslerinizde üstün başarılar diliyorum” dedi.

Her ay düzenli olarak yapılması planlanan Gümüş Akademi programına gençlerin yanı sıra Dernek Başkan Yardımcıları Uğur Yücel, Hüseyin Turhan, Genel Sekreter Osman Nebioğlu, Sayman Tuncay Aydın katılarak gençlerle sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER