GÜDEF 14 yaşında

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun (GÜDEF) 14. kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayan GÜDEF Başkanı Vahit Olgun, 7 dernekle kurulan GÜDEF’in bugün 140 dernekle büyük bir aile olduğunu söyledi.

GÜDEF 14 yaşında

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun (GÜDEF) 14. kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayan GÜDEF Başkanı Vahit Olgun, 7 dernekle kurulan GÜDEF’in bugün 140 dernekle büyük bir aile olduğunu söyledi.

İstanbul’da bulunan derneklerin üst kuruluşu olan ve 14. yaşına giren Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF), zorlu bir çalışmanın ardından 7 il derneğinin bir araya gelmesi ile 29 Mayıs 2007’de kuruldu. 

Kurulduğu günden bugüne birçok başarılı işlere ve ilklere imza atan GÜDEF, İstanbul’da bulunan birçok Konfederasyonunda kurucuları arasında yer aldı. 2018 Mayıs ayında yeni yönetim kurulu ile Geleceğe yolculuk projesi başta olmak üzere, İstanbul’da başarılı bir tanıtım günleri düzenleyen GÜDEF Gümüşhane ile İstanbul arasında köprü oldu. 

Son günlerde yaşanan Covid-19 pandemi sürecinde de hemşerilerini yalnız bırakmayan GÜDEF yaklaşık 800 Gümüşhaneli aileye yardım ulaştırarak yeni bir başarıya imza atmış oldu. 

14.kuruluş yıldönümü mesajı yayınlayan GÜDEF başkanı Vahit Olgun, “İstanbul’da bulunan 140 derneğimizin çatı kuruluşu olan federasyonumuz, İstanbul’umuzun fetih günü kurulmuş olması dolayısıyla, fetih coşkusu ve kuruluş coşkusunu birlikte yaşıyor olmaktan dolayı mutluyum. Yoğun bir çalışma sonucunda 7 il derneğimizin bir araya gelmesi ile kurulan federasyonumuz, İl, İlçe, Belde ve köy derneklerimizden oluşan 140 üye derneğimizle büyük bir aile olmuştur. Daha öncede başkanlığını yürüttüğüm federasyonumuz, son yıllarda başarılı işlere imza atmaktadır. Bu işler büyük bir aile olmamızın bir sonucudur. Hedefimiz İstanbul’un her ilçesinde bulunan hemşerilerimize ulaşmak, Gümüş şehrin altın kalpli insanları olarak Gümüşhane’mizin adına yaraşır bir fert olarak diğer hemşeri gruplarına örnek olmaya devam etmek ve diğer illerdeki derneklerimizle uyum içerisinde örnek çalışmalar yapmaktır. Türkiye genelindeki hemşerilerimiz ile güç birliği adına konfederasyon altında daha büyük bir kuruluşun adımlarını atmaktır” dedi.

Federasyonun kuruluşunda emeği geçen dernek başkanlarına, kurucular kuruluna, 13 yıldır hizmet eden federasyon başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, büyük bir aile olmaları için üye olan ve bugüne kadar gayret sarf eden tüm dernek başkanları ve yönetimlerine ve tüm çalışmalarda kendilerini yalnız bırakmayan Gümüşhaneli hemşerilerine teşekkür eden Olgun, federasyon ve derneklerimizden başta Niyazi Baş başkan olmak üzere vefat eden tüm başkan ve yönetim kurulu üyelerimize Allah’tan rahmet diledi.


 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
BEYİNSİZ
BEYİNSİZ - 4 ay Önce

13. YIL DAHA 2007 DEN 2020 YE SAYAMIYORSUNUZ HABERCİ OLACAKSINIZ

SIRADAKİ HABER