Gümüşhaneli Hukukçular Platformu Yunus Akçay’a emanet 

Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜSİAD) bünyesinde 5 Nisan 2018’de Avukatlar Gününde kurulmuş ve Dernekler Müdürlüğüne resmi kaydı yapılmış Gümüşhaneli Hukukçular Platformu, kurucu başkanı Avukat Süleyman Aydın GÜSİAD Yönetim Kurulu Kararı ile görevini Avukat Yunus Akçay’a devretti. 

Gümüşhaneli Hukukçular Platformu Yunus Akçay’a emanet 

Gümüşhaneli Hukukçular Platformu Başkanlığına Av. Yunus Akçay’ın getirildiğini söyleyen GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın, “Gümüşhaneli Hukukçular Platformu’nun yeni yönetim döneminde başkanlığına, aynı zamanda GÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Av.Yunus Akçay atanmıştır. Yönetim Kurulumuz kararı ile yapılan yetkilendirme sonrası, Gümüşhaneli Hukukçular Platformunun 3 yıldır Kurucu Başkanlığını yapan Av.Süleyman Aydın bey görevini devretmiş oluyor. Aynı zamanda GÜSİAD Yönetim Kurulu Üyemiz olan,  emektar ağabeyimiz Av.Süleyman Aydın beye hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, Gümüşhaneli Hukukçular Platformumuzun yeni başkanı Av.Yunus Akçay’a ve yönetimine başarılar diliyoruz. Ayrıca, Platformumuzun Danışma Kurulu Başkanı Av.Çetin Kantek başta olmak üzere mevcut dönemde  yaptığımız çalışmalarımıza ve etkinliklerimize destek veren yönetimimize ve üyelerimize de teşekkür ediyoruz. Platformumuzun yeni yönetim dönemi hayırlı olsun” dedi.

Gümüşhaneli Hukukçular Platformu yeni başkanı Avukat Yunus Akçay yaptığı açıklamada, “Kıymetli GÜSİAD ailesine ve Genel Başkanımız Yüksel Yalçın Bey başta olmak üzere, onun şahsında, GÜSİAD yönetim kurulumuza, Hukukçular platformumuzun kurucu başkanı, GÜSİAD'ımızın emektarı, meslek duayenimiz Av Süleyman Aydın abimize, platformumuz danışma kurulu başkanı, Kıymetli büyüğüm, GÜSİAD kurucularımızdan ve benimde 20 yıl önce avukatlık staj  dönemimde mesleğe ofisinde başlangıç yaptığım, bizde emekleri olan Av. Çetin Kantek abime ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.  Süleyman abimizin ve Çetin abimizin tecrübeleri ve yol göstericiliği ile mesleki çalışmalarımız ve dayanışmamız Gümüşhaneli hukukçular olarak yeni dönemde de devam edecektir. Çoğunluk serbest avukatlar ve kurum avukatları olmak üzere, hakim-savcılar, icra müdürleri, noterler ve meslekten emekli olmuş hukukçularımızdan müteşekkil platformumuzu daha büyütmeyi, mesleki çalışma ve dayanışmayı daha da arttırmayı, hukuk fakültesi öğrencilerimize kadar geniş bir çalışma yaparak platformumuzu daha da kurumsallaştırmayı, somut proje ve faaliyetler ortaya koymayı, iş dünyamızın hukuk dünyamızla daha entegre olmasını sağlamayı ve Üstadımız Av. Süleyman Aydın abimizden aldığımız sorumluluğu hakkıyla yerine getirmeyi amaçlamaktayız. Bu çalışmaları yaparken de grubumuzdaki tüm hukukçularımızdan istifade etmeyi, onların görüş ve tecrübelerinden faydalanmayı ve hep birlikte, faal bir platform olarak, ortak bir çalışma ortaya koymayı düşünmekteyiz. 
Dönemimizin hemşehri hukukçularımıza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ederiz” şeklinde konuştu.

Avukat Yunus Akçay Kimdir?

Yunus Akçay, 28.01.1977 tarihinde Gümüşhane de doğdu.
İlk, orta ve liseyi Gümüşhane’de okudu.

1994 yılında gümüşhane lisesinden mezun oldu, 1996 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ise 2001 yılında mezun oldu.

GÜSİAD kurucularından ve GÜSİAD Hukukçular Platformu hukuk danışmanı Av. Çetin Kantek beyin ofisinde avukatlık stajını yaptı ve bu süreçte 2 yıl Çetin beyle çalıştı.
2003 yılında avukatlık ruhsatını alan Av. Yunus Akçay, 2004 yılından beri İstanbul’da Akçay Hukuk Bürosu unvanlı ofisinde serbest avukat olarak mesleki çalışmalarını yapmaktadır.

Lise yıllarından beri cemiyet ve STK faaliyetlerinin içinde yer alan yunus Akçay, üniversite yıllarında değişik platformlarda yöneticilik ve başkanlık yapmış, yine Gümüşhaneli üniversite öğrencileri birliğinin başkanlığını yürütmüştür. Bu süreçte bir grup arkadaşıyla da "gümüş kubbe" isimli hemşeri kültür dergisini çıkarmıştır.
Üniversite sonrası meslek hayatı sürecince de STK çalışmalarına devam eden Yunus Akçay’ın, çeşitli hemşeri ve hemşeri olmayan STK’larda üyeliği devam etmektedir ve yine bu kurumlarda yönetici ve danışman olarak görev almıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Yunus Akçay, halihazırda GÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi olup, GÜSİAD son toplantısında Gümüşhaneli Hukukçular Platformu başkanlığına getirilmiştir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER