Gurbetteki Gümüşhane STK’larının 100.yıl değerlendirme toplantısı yapıldı

Gurbetteki Gümüşhane STK’ları geçen yüzyılı değerlendirip gelecek yüzyılın projeksiyonun çıkarılması amacıyla toplantı düzenledi.

Gurbetteki Gümüşhane STK’larının 100.yıl değerlendirme toplantısı yapıldı

Sekretarya görevini Kocaeli GÜDEF’in üstlendiği toplantı Başkan Selami Kolcu’nun ev sahipliğinde Bolu Abant’ta gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü GÜBDER Başkanı Erol Tekçe’nin yaptığı “Büyük Gümüşhane STK Başkanlar Kurulu I. İstişare Toplantısı”na Ankara GÜDEF Başkanı Hamdi Arslan, Başkan Vekili Celal Macit ve Başkan yardımcısı Fahrettin Köseoğlu, İstanbul GÜDEF Başkanı Bayram Demir ve Başkan Yardımcısı İlyas Nayır, Kocaeli GÜDEF Başkanı Selami Kolcu ve Başkan Yardımcısı Alim Baş, Samsun GÜDEF Başkanı Mustafa Seven, Ankara GİAD Başkan Vekili Engin Balaban ve Başkan Yardımcısı Sezai Mallı, Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği (GÜBDER) Başkanı Erol Tekçe ve Başkan Vekili Kemal Nalçacı katıldı.

Toplantıda Gümüşhane’nin ve Gümüşhanelilerin birliği ve beraberliği adına alınan önemli kararlar şu şekilde: “Gümüşhane nüfusunun yoğun olduğu illerimizdeki ana derneklerimize Federasyon kurmaları için teşvik organizasyonları ve ziyaretleri yapılacak. “Gümüşhaneliler Buluşuyor” adı altında Federasyon kurulumu gerçekleşmiş illerden başlanarak diğer tüm illerde belli periyotlarda birlik beraberlik organizasyonları tertip edilecek. Eylül ayında II. bir toplantının Ankara’da yapılması ve daha geniş kapsamda olması için çalışmalara başlanacak. Ulusal boyutta üst çatı örgütler kurmak için istişare turları ve toplantılarına başlanacak. En geç Ekim ayında bununla ilgili somut adımlar atılmış olacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER