GÜSİAD’dan Aydın Doğan’a ziyaret

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Başkanlık Divanı Doğan Holding Onursal Başkanı Gümüşhaneli hemşehrimiz Aydın Doğan’ı ziyaret etti. 

GÜSİAD’dan Aydın Doğan’a ziyaret

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Başkanlık Divanı Doğan Holding Onursal Başkanı Gümüşhaneli hemşehrimiz Aydın Doğan’ı ziyaret etti. 

Ziyarette, her yıl GÜSİAD tarafından Gümüşhaneli Üniversite Öğrencilerine sağlanan burslara katkıları ve bugüne kadar olan desteklerinden dolayı GÜSİAD Yazılı Türk Bayraklı rölyef ve teşekkür plaketi takdim edildi. 

Güsiad Genel Başkanı Yüksel Yalçın, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada Aydın Doğan’ın GÜSİAD’ın kurucuların ve onursal başkanları olduğunu belirterek, “Kendilerini dernek başkanlık divanı olarak ziyaret ettik. Derneğimizde yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi verdik. Kendilerinin katılımı ile “İş Dünyasındaki Gelişmeler Gündemi” teması ile Mart- Nisan ayı gibi, GÜSİAD üyelerimizle bir araya geleceğiz. Doğan Medya Grubu, Türk basınındaki 40 yıllık başarı öyküsü ile ülkemiz ve uluslararası medya kuruluşları nezdinde önemli bir yer edinmiştir. Grup ayrıca, üretim sektöründe de birtakım yatırımlar yapmış tüm iştirakleriyle Türkiye’de 7 kez birincilik, 7 kez ikincilik, ilk 10 da 3 kez, ilk 40 da 4 kez olmak üzere vergi şampiyonluğuna sahiptir.  Bunun yanında, Meslek Yüksek Okulları, Öğrenci Yurtları ve Meslek Liseleri, ilköğretim okulları ve spor salonları yaptırmak suretiyle başta eğitim alanı olmak üzere, hem Gümüşhane’mizin hem de ülkemiz genelinde Aydın Doğan Vakfı bir iyilik merkezi haline gelmiştir. Sn.Aydın Doğan,  Gümüşhane’de Organik Tarım, Çağrı Merkezi, Maden İşletmeleri ile de istihdam sağlamış, yerel samimi ifademizle kendisi Gümüşhane’mizin emicesi, altın adamlarımızdandır. Sn.Aydın Doğan, Güsiad’ımızın kuruluşunda emekleri olmuş, Genel Başkanlığını üstlenmiş, kuruluş sonrasında da bir çok başlıktaki çalışmalarımıza destekleri olmuştur. Güsiad olarak, Gümüşhane Üniversitesi’nde kurulacak İnşaat Laboratuvarı Projemize destekleri konusunda da görüşmemiz olmuştur” dedi. 

DOĞAN: SİYASETLE HİÇ BİR SORUNUMUZ YOK

GÜSİAD Onursal Başkanı Aydın Doğan ise Doğan Grubunun medya sektöründen çekilmesinde siyasetin hiçbir baskısının söz konusu olmadığını, tamamıyla kendi iradeleriyle alınmış bir karar olduğunu belirterek, “Demirören grubunun da bu işi yapabileceğine inandığımız için sattık. Öte yandan Sn.Cumhurbaşkanımızla da görüşüyoruz, hükümetle de,  hiçbir siyasi ya da siyasetçi  ile sorunumuz yok” , ülkemiz zor günlerden geçiyor, siyasilerimizin yükleri ağır, Allah kolaylık versin, dedi. Sn.Cumhurbaşkanımız ile Doğan Grubu Merkez Binasının arka tarafında bulunan camide, geçtiğimiz günlerde karşılaştıklarını kendileri ve meclis başkanı Sn.Binali Yıldırım ile birlikte üçlü sohbetimiz olmuştur” diye konuştu.

“GÜMÜŞHANE ATA TOPRAKLARIMIZDIR”

Gümüşhane’nin çocukluk anılarının, hatıralarımın mekanı olduğunu ve o toprakları unutmasının mümkün olmadığını dile getiren Doğan, “İnsanları cana yakın, duygusal bir ruh yapısına sahiptir. Nerede bir hemşerimize rastlasak sarılmalı sohbetler olur, herkes birbirine değer verir, onore eder. Bizde hemşericilik herkesin birbirini desteklemesi, gönül hukuku kurmasıdır” ifadelerini kullandı.

Sivil toplum kuruluşlarının ülkenin gelişiminde önemli rolleri olduğunu belirten Doğan, “Güsiad ilimiz için çok değerli bir sivil toplum oluşumudur. Bu kurum üzerinden çok başarılı çalışmalara imzalar atılabilir. Hemşerilerimiz münferiden çok başarılı işler yapıyorlar, bu beceriler işbirliğine dönüşürse güç birliğine dönüşür. Bu fırsatları değerlendirmek gerekir, en kısa zamanda da geniş katılımlı bir program yapılması faydalı olacaktır” şeklinde konuştu.

Programa Başkanlık Divanı üyeleri GÜSİAD Onursal Başkanı, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Kenan Aydın, Atilla Kesler, Dr.Metin Akagün, Muammer Beyaz, Yaşar Topçuoğlu ve Genel Sekreter Soner Keleş iştirak etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme