İstanbul GÜDEF’ten Ankara çıkarması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret için Ankara’ya giden İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) yönetimi bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

İstanbul GÜDEF’ten Ankara çıkarması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret için Ankara’ya giden İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) yönetimi bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

Ankara’daki ziyaretlere Federasyon Başkanı Vahit Olgun, Başkan vekili Tuncay Demirhan, Genel Sekreter M. Tahir Soylu, 1. Bölge Başkanı Mehmet Fatih Çoban, 2. Bölge Başkanı Celal Demir, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Alemin ve Yönetim Kurulu Üyesi Melek Çubukçu katıldı.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’YA ZİYARET

İçişleri Bakanlığında gerçekleşen ziyarette sıcak bir karşılamadan sonra Federasyon Başkanı Vahit Olgun tarafından, Bakan Soylu’ya Gümüşhane ürünlerinin olduğu bir sandık hediye edildi. 

GÜDEF Başkanı Vahit Olgun, konuşmasında “Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyor yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm hemşerilerimizin selamını sunuyorum. Bu gibi makamlarda sizin gibi bir abimizin olması bizleri gururlandırıyor. Türkiye sathında terör ve uyuşturucuya karşı vermiş olduğunuz önemli çalışmalardan dolayı tebrik ediyoruz. Yazılı ve Görsel basında devamlı olarak sizleri takıp ediyoruz. Sizin gibi gecesini gündüzüne katarak çalışmalar yapan bir abimizin İstanbul gibi önemli bir metropolde görmek isteriz. 20 Haziranda yaptığımız gecede hemşerilerimiz sizlerin ismini duymaları heyecanla karşılanmış katılım daha da artmıştır. Ayrıca gecede söz verdiğinin stadyum sözünü yerine getirmek için yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Gümüşhane ve Gümüşhaneliler sizleri seviyor. Çalışmalarınızı yakından takip ediyor” dedi.

Bakan Süleyman Soylu ise “Bizleri ziyaret etmeniz ve Gümüşhane’mizin yöresel ürünlerini getirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Gümüşhane benim için önemli bir şehir oraya yapılanlar ve yapacaklarımızı fazlasıyla hakediyor. Ayrıca Haziran’da yapılan gecedeki coşku ve katılım bizleri de fazlasıyla memnun etmiştir. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza da söyledim. Ben geçtiğimiz seçimlerde Trabzon’da birçok vaatlerde bulundum. Ama bu seçimlerde sadece bir vaatte bulundum oda Gümüşhane Stadı projesidir dedim. Bu durumu Spor bakanımız ile görüştüm. En kısa zamanda bu projenin fizibilite çalışmaları başlayacaktır. Takipçisi olduğumu bilmenizi isterim. Bazı görsel ve yazılı basında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adımız telaffuz ediliyor. Bana ne görev verilirse yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Ama sizin yerel seçimlerde daha etkin olmanızı istiyorum. Sizin benim nezdimde referansınız önemli. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Tüm üye, Yönetim kurulu üyeleriniz ve hemşerilerime selamımı götürmenizi rica ediyorum” diye konuştu.

Federasyon Başkanı Vahit Olgun Bakan Soylu’yu Şubat ayı içerisinde yapılacak olan Kurtuluş günleri ve Nisan Ayında yapılacak olan tanıtım günlerine davet etti. Bakan Soylu da memnun olacağını ilettikten ve fotoğraf çektirdikten sonra ziyaret sona erdi.

ARTVİN VALİSİ HEMŞERİMİZ YILMAZ DORUK’U ZİYARET

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü iken son Valiler kararnamesi ile Artvin Valisi olan hemşerimiz Yılmaz Doruk ise federasyon yönetimini öğle yemeğinde ağırladı. 

Yemek sonrası Doruk’un makamında devam eden ziyarette konuşan Doruk, “Çocuk yaşta çıktığım ve her ziyaretimde heyecan duyduğum güzel şehrimin insanları tarafından ziyaret edilmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Gümüşhane’ye gitmiş gibi heyecan içerisindeyim. Bir ayağımızda İstanbul’da olması dolayısıyla sizleri ve çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Tüm ekibinizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Federasyon başkanı Vahit Olgun ise “Her platformda yanımızda olan ve Gümüşhane sevdalı bir hemşerimizin bu gibi önemli makamlarda olması bizleri gururlandırıyor. Ankara’ya geldiğimizde gidecek kapılarımızın olması bizleri rahat çalışmalar yapmamızı sağlıyor. Bizde İstanbul’da bulunan tüm hemşerilerimizin selamını sunuyor bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  Şubat ve Nisan aylarında yapılacak programlara davetten sonra ziyaret sona erdi.

ANKARA GÜDEF’İ ZİYARET

İçişleri Bakanlığı ziyaretinin ardından heyet bu kez Ankara’da bulunan Gümüşhane Dernekler Federasyonuna geçildi. Federasyon başkanı Hamdi Arslan ve yönetimiyle tanışma ve sıcak bir sohbetin ardından federasyon çalışmaları ve konfederasyon kurma hazırlıkları hususunda fikir alışverişinde bulunuldu. 

Burada yapılan konuşmada Hamdi Arslan, “İstanbul gibi büyük bir metropolde Gümüşhane’mizi temsil eden federasyonumuzun başkan ve yönetiminin bizleri ziyaret etmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Ankara’da Federasyon çatımız altında 30 civarında il derneğimiz bulunmaktadır. Ayrıca hemşerilerimizin kurduğu çeşitli platformlar vardır. Yıllara dayanan bu birliktelikler devam edecektir” dedi.

İstanbul GÜDEF Başkanı Vahit Olgun ise “Bizler de misafirperverliğiniz için teşekkür ediyorum. Bizlerde İstanbul’da 20 il derneği ve 120 civarında köy ve belde derneği ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konfederasyon çalışmalarına en kısa zamanda başlamalı ve ülke genelinde bulunan tüm derneklerimizle büyük bir sinerji oluşturulmalıdır. Bu süreçte ne gerekiyorsa İstanbul’daki Gümüşhaneliler olarak gerekli çalışmaları yapmaya hazırız. İnşallah yapılacak çalışmalar Gümüşhane’miz ve tüm hemşerilerimiz için hayırlı olur” ifadelerini kullandı. En kısa zamanda konfederasyon ile ilgili buluşma temennisinin ardından ziyaret sone erdi.

ESKİ ADALET BAKANI MAHMUT OLTAN SUNGURLU’YU ZİYARET

Federasyon yönetimi daha sonra Gümüşhane’nin gururu eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu’yu ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Gümüşhane ve Türkiye siyaseti konuşuldu. Sungurlu yaptığı konuşmada, “Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Hemşerilerimin olduğu her platform ve başarıları beni ziyadesiyle memnun ediyor. Özellikle yerelde il ve ilçe belediye başkanlarımızın başarıları bana da geliyor. Hepsini başarılı buluyorum. Ama her başarının kıskanılması normaldir. Ben Gümüşhane’ye mektup diye kaleme aldığım kitapta da yazdım. Siyasilerden beklenen herşeyin yerine getirilmesi mümkün değildir. Bazen onları da hoş görmek gerektiğine inanıyorum. Bizim dönemimiz gibi her istenilenin yerine getirilmesi zor görünüyor” diye konuştu.

GÜDEF Başkanı Vahit Olgun ise “Siz Gümüşhane ve hemşerilerimiz için yaptıklarınız göz önüne alındığında çıtayı çok yükseltmişsiniz. Hemşerilerimiz diğerlerini olarak sizin yaptıklarınızla değerlendiriyor. Türkiye’ye mal olmuş bir kişisiniz. Her zaman önümüzde bir örnek ve abisiniz. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Federasyon Başkanı Vahit Olgun, Sungurlu’yu Şubat ayı içerisinde yapılacak olan Kurtuluş günleri ve Nisan ayında yapılacak olan tanıtım günlerine davet sonra ziyaret sona erdi.

AK PARTİ SİYASİ ERDEM VE ETİK KURULU BAŞKAN VEKİLİ PROF. DR. KEMALETTİN AYDIN’I ZİYARET

GÜDEF heyeti son olarak AK Parti Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkan Vekili, Gümüşhane eski Milletvekili Prof.Dr. Kemalettin Aydın’ı ziyaret etti. Ziyarette federasyon çalışmaları, yerel siyaset, İstanbul siyaseti, Şubat ve Nisan aylarında yapılacak programlar konuşuldu. Karşılıklı tebrik ve başarı dileklerinin ardından ziyaret sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406