Kara: Tomara Şelalesi Sincan’a çok yakıştı

Ankara Sincan’da faaliyet gösteren Gümüşhane Şiran Aşağı Duruçay Köyü Derneği’nin karşısındaki duvara Şiran Seydibaba köyü sınırlarındaki dünya harikası Tomara Şelalesi resmi çizildi.

Kara: Tomara Şelalesi Sincan’a çok yakıştı

Sincan Belediyesi tarafından Aşağı Duruçay Köyü Derneği’nin talebiyle çizilen Tomara Şelalesi resmi Sincanlılar tarafından ilgi görüyor.

Taleplerinin gereğini yaptığı için Sincan Belediyesi Başkanı Murat Ercan ve ekibine teşekkür eden Aşağı Duruçay Köyü Derneği Başkanı Necdet Kara, “Gümüşhanemizin, Şiranımızın harika bir değeri olan Tomara Şelalesine ilgi çekmek, tanıtımına destek vermek adına böyle bir girşimimiz oldu. Sincan Belediyesi’de bu talebimizi yerine getirerek resmin çizilmesini sağladı. Gurbetteki dernekler olarak memleketimizdeki değerleri ve güzellikleri tanıtmak önemli görevlerimizdendir. Bu doğrultuda hem sılayı hatırlama hem tanıtım adına Tomara Şelalemizin resmi, Gümüşhane ilimizin ismi Sincan’a çok yakıştı. Tekrardan Sincan Belediye Başkanımız Murat Ercan ve belediye çalışanlarına teşekkür eder, yolu Sincan’a düşen tüm hemşehrilerimizi Aşağı Duruçay Derneğimize bekleriz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2023, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER