#MertcanKayaİçinAdalet Çağrısı Ses Getirdi

17 Mayıs 2021'de İstanbul Silivri sahilinde kalabalık bir grubun bıçaklı saldırısı sonrası vefat eden Mertcan Kaya ve yaralanan kardeşi Metehan Kaya için adalet çağrısı sosyal medyada ses getirdi.

#MertcanKayaİçinAdalet Çağrısı Ses Getirdi

17 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30 dolaylarında Silivri sahil bölgesinde meydana gelen olayda Gümüşhane Şiran Kadıçayırı köylü hemşerilerimiz Mertcan Kaya (22) ve Metehan Kaya (18) kalabalık bir grubun bıçaklı saldırısına uğramıştı. Mertcan Kaya kalbine aldığı bıçak darbesiyle kaldırıldığı hastanede vefat ederken, Metehan Kaya’nın ise tedavisi devam ediyor.

Olayın ardından sadece 1 kişinin tutuklanması kamuoyunda büyük tepki alırken acılı Kaya ailesininde tek istediği adaletin yerini bulması ve oğullarının katilinin hak ettiği cezayı alması.

Sosyal medyada saldırı anına air videolar yayınlanırken saldırganların en az 7 kişi olduğu görülmekteydi. Sosyal medyada #MertcanKayaİçinAdalet tagıyla gündem oluşturan hemşerilerimiz ve duyarlı vatandaşlar sayesinde konu önemli mercilere intikal ettirilerek kamuoyu dikkati çekildi. 21 Mayıs Cuma günü itibariyle serbest bırakılan 4 kişi yeniden göz altına alındı.

Tek isteklerinin oğullarının ölümüne sebep olan herkesin gerekli cezayı al alması olduğunu söyleyen acılı baba Akın Kaya, bu konuda kamuoyunda kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Diğer yandan Mertcan Kaya’ya adalet için 24 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’de Silivri adliyesi önünde basın açıklaması yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER