ŞİDEF, Muharrem iftarında buluştu

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Muharrem Ayı iftar programı Tuzla’da bulunan Al-i Aba Vakfı Cem Evi’nde gerçekleşti.

ŞİDEF, Muharrem iftarında buluştu

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Muharrem Ayı iftar programı Tuzla’da bulunan Al-i Aba Vakfı Cem Evi’nde gerçekleşti.

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Can Çelik’in açılışını yaptığı iftar programına hemşerilerimiz ilgi gösterdi. 

İftar programına katılanlara teşekkür eden ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, “Tüm İslam aleminin Muharrem ayını en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Bizler böyle manevi aylardan rahmet ve bereket adına istifade etmek istiyoruz. Bu bağlamda Muharrem iftarımızda oruç lokmalarımızı beraber açtık. Bizler ayrılıkta azap, Birlikte rahmet vardır düsturu ile hareket ediyoruz. ŞİDEF olarak birlikteliğimizi daha da pekiştirmek adına faaliyetlerimiz sürecektir. İftarımızın olmasında büyük emekler veren Sosyal işlerden  sorumlu Genel başkan yardımcımız Binali Çubukçu nezdinde tüm ŞİDEF yönetimine, Maddi destek sağlayan ŞİDEF Kurucu üyelerinden Çavlan köyü Derneği başkan yardımcısı Kasım Yıldız’a, ŞİDEF Aile ve Kadın dan Sorumlu genel başkan yardımcımız Necla Gündoğan ve Nuriye Altıntaş nezdinde tüm ŞİDEF Kadın Kolları ailemize, Pendik Belediye Meclis Üyesi Hasan Yıldız’a, Hasanoğlu ticaret sahibi iş adamı Baki Aydöner’e, Al-i Aba Vakfı yönetim kuruluna ve katılım sağlayan tüm hemşerilerimize misafirlere teşekkür ederim” dedi.

Programa katılan CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, GÜDEF Teşkilat Başkanı ve GÜSİAD Yönetim kurulu üyesi Avukat Yunus Akçay birer selamlama konuşması yaptı, Şair Celalettin Balta bir şiir okudu.

Al-i Aba Vakfı Cem evi dedeleri Mehmet ve Hüseyin Özdurmaz Kardeşler dua ederek Muharrem ayı hakkında bilgi verdi.

ŞİDEF Muharrem iftarı programına Tuzla Belediye Başkanı danışmanı Dr. Mehmet Metin, CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Badıllı Beydili Derneği Başkanı Erdal Kaya, GÜDEF Teşkilat Başkanı ve GÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yunus Akçay, CHP Tuzla ilçe başkanı Hasan Uzunyayla, Tuzla Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Naci Aydın, Bahçelievler Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Tuncay Kesler, ŞEKAV Başkan Yardımcısı Şadi Yazıcı, GÜDAP Yöneticileri Recep Genç, Kamil Koç, Sultanbeyli Gümüşhaneliler Derneği eski başkanı Zeki Yurt ve çok sayıda misafir katıldı.
 

Haberin Kaynağı: Haber 29 - www.haber29.net

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406